Новини та події
01 Сер 2013, 13:12

Юлія Тимошенко: Верховний суд має переглянути та скасувати "газовий" вирок (відео)

 
pr_a4430.jpgЕкс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко звернулася з заявою до Верховного суду України про необхідність на підставі рішення Європейського суду з прав людини переглянути та скасувати як незаконний та політично мотивований вирок Печерського районного суду України, винесений за результатами розгляду так званої "газової" справи.

"У Верховного суду ми просимо скасування вироку і звільнення Юлії Тимошенко", - сказав Сергій Власенко.

Захисник нагадав, що відповідно до ініційованого владою нового закону про судоустрій, тепер можливість розгляду такої заяви у Верховному суді встановлює Вищий спеціалізований суд, в якому сьогодні і було зареєстровано звернення Юлії Тимошенко.

"Незважаючи на те, що ця заява підлягає негайному розгляду, Вищий спеціалізований суд має 15 днів на вирішення питання, чи передавати цю справу до Верховного суду. Відповідно протягом цих 15 днів ми очікуємо рішення про передачу справи на розгляд до Верховного суду", - уточнив він.

Як відомо, рішення Європейського суду з прав людини від 30 квітня 2013 року набуло статус остаточного, що створило нову юридичну ситуацію у справі Юлії Тимошенко.

Рішення Європейського суду з прав людини є обов'язковим для виконання. "Єдиним способом виконання для всіх державних органів України рішення Європейського суду є негайне звільнення Юлії Тимошенко, відновлення її політичних та громадянських прав і повна юридична та політична реабілітація. Юлія Тимошенко була ув'язнена не через поганий старий КПК, а через порушення статей старого КПК та через суддівське та прокурорське свавілля", - заявив напередодні Сергій Власенко.

У разі невиконання рішення Європейського суду з прав людини захист Юлії Тимошенко залишає за собою право на звернення до Комітету міністрів Ради Європи, який згідно зі статтею 46 Європейської конвенції з прав людини, здійснює контроль за виконанням рішень Європейського суду. Відповідно до пункту 4 і 5 цієї статті, Комітет міністрів Ради Європи має право і повноваження надавати державі обов'язковий для виконання перелік заходів по конкретному судовому рішенню.

Власенко просить ВСУ звільнити Тимошенко

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, будь-ласка, відправте цю форму. Дякуємо за співпрацю!

Повідомлення: