Новини та події
22 Тра 2013, 16:11

ЄС: Юлія Тимошенко має бути на волі до саміту Східного партнерства (відео)

 
pr_b1684.jpgГолова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські заявляє, що звільнення Юлії Тимошенко з-за грат залишається однією з умов для підписання угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

"Зараз залишається найбільш важливе питання - це перебування у в'язниці Юлії Тимошенко. Ми дуже сподіваємося, що це питання буде вирішене до часу проведення саміту у Вільнюсі. Ми можемо сказати, що прогрес було здійснено, однак поки ще не були вирішені усі проблеми, які мають бути вирішені до підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі", - сказав Ян Томбінські у інтерв'ю програмі "Вікно у Європу".

Представник Євросоюзу в Україні нагадав, що проблемою вибіркового правосуддя з європейської сторони опікується місія Європейського парламенту у складі екс-голови Європарламенту Пета Кокса та колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського. "Ця місія продовжується і у них є сподівання, що ті питання, які стосуються вибіркового правосуддя і які до цього часу не були вирішені, вони будуть вирішені на шляху до саміту Східного партнерства у Вільнюсі", - зазначив він.

Ян Томбінські також вважає, що рішення Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України" не може бути предметом політичних дискусій. "Я би радив усім ознайомитися повністю з рішенням Європейського суду. Там чітко зазначено, що були порушення положень конвенції з питань прав людини і особливо статті 18. Кожне порушення – це є порушення, і не повинно бути політичних дискусій на тему, що це означає", - наполягає дипломат.

Голова Представництва ЄС в Україні підкреслив, що влада України повинна виконати рішення Європейського суду з прав людини. "Я хочу нагадати про заяву, яка була зроблена після саміту Україна – ЄС 25 лютого, у якій зазначалося, що будь-яке рішення Євросуду буде повністю виконано і впроваджено", - наголосив Ян Томбінські.

Як відомо, Єврокомісія 15 травня схвалила проект рішення Ради Європейського Союзу про підписання угоди про асоціацію з Україною. Підписання угоди може відбутися на саміті Східного партнерства у Вільнюсі (Литва) у листопаді цього року.

Рада Європейського Союзу 10 грудня 2012 року визначила умови для продовження переговорів з владою України щодо перспективи підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом. "Рада ЄС очікує, що органи влади України усунуть випадки політично мотивованого переслідування без затримок, а також здійснять подальші кроки з реформування судової системи для запобігання таких випадків у майбутньому", - зазначалося у документі.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконним та політично вмотивованим арешт Юлії Тимошенко 5 серпня 2011 року у рамках судового розгляду так званої "газової" справи та подальше її утримання під вартою.

Інтерв'ю Посла ЄС в Україні Яна Томбінські

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, будь-ласка, відправте цю форму. Дякуємо за співпрацю!

Повідомлення: