_APM9957

Антикорупційний суд має бути незалежним – ми підготували відповідні поправки

13:18 26.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» підготувала низку принципових поправок до президентського законопроекту щодо створення Вищого антикорупційного суду, адже у нинішній президентській редакції він є неприйнятним для ухвалення Верховною Радою України.

«Запропонований президентом законопроект щодо створення Антикорупційного суду – нічого не дасть Україні, адже де-факто залишає суд приватною власністю президента. Тоді навіщо він потрібен у такому форматі?», – сказала Юлія Тимошенко під час брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами парламентарія, сутність законопроекту про Вищий антикорупційний суд повинна полягати у тому, щоб він був незалежним від політиків і інших керівників держави, а тому фракція «Батьківщина» підготувала низку принципових поправок до президентського законопроекту щодо Вищого антикорупційного суду.

«Батьківщина» підтримує створення Антикорупційного суду, але наші поправки будуть стосуватися того, щоб він був незалежний від президента і його оточення, а також інших політичних та виконавчих структур в Україні», – наголосила Голова фракції «Батьківщина».

«Пропозиція міжнародної спільноти про створення Антикорупційного суду, який був би незалежний від президента, прем’єр-міністра, парламенту і навіть від прокуратура – це той шлях, щоб НАБУ всі розслідування щодо корупції високопосадовців віддавало не до корумпованої судової системи, а до незалежного Антикорупційного суду», – додала Юлія Тимошенко.