_APM0472

Слід створити незалежний від президента Антикорупційний суд

13:20 07.06.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що створення Вищого антикорупційного суду є нагальною необхідністю, але за нинішньої редакції законопроекту існує висока вірогідність того, що новостворений антикорупційний орган буде залежним і підконтрольним президенту.

«Я можу зараз твердо сказати, що узгоджений законопроект залишає Вищий антикорупційний суд приватною власністю президента України, і тому – забудьте за боротьбу із корупцією», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибун під час обговорення.

Політик закликала парламентарів підтримати відповідний законопроект після того, коли Венеційська комісія надасть відповідні висновки щодо остаточного тексту законопроекту про Вищий антикорупційний суд.

«Треба негайно передати цей законопроект до Венеційської комісії у представленому варіанті, і після обіду ухвалювати рішення після висновку Венеційської комісії, адже те, що там зараз передбачено відповідним законопроектом – не має нічого спільного із незалежним Вищим антикорупційним судом», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що команда «Батьківщина» протягом всього часу підтримувала створення Вищого антикорупційного суду, але за умови, якщо такий суд буде «незалежний персонально від президента України і від його корумпованого оточення».

«Якщо цей суд буде незалежним – в цьому буде сенс і зміст, але якщо цей суд буде маріонеткою в руках президента – тоді навіщо нам цей цирк?», – завершила політик.