UVT_USA

«Батьківщина» долучилась до розробки принципово нової концепції досягнення миру на Донбасі

20:51 13.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» долучилась до процесу розробки принципово нової концепції і стратегії щодо припинення війни на Донбасі і повернення миру в Україну, про що йшлося під час зустрічі у США із відповідальними за відповідну проблематику високопоставленими особами.

«Частина мого візиту до США була присвячена тому, щоб відпрацювати новий шлях і нову лінію здобуття миру в України. Адже сьогодні серед дружніх до України країн, аналітиків і осіб, які опікуються питанням України, обговорюють інший шлях – нову стратегію миру, і команда «Батьківщина» приймає участь у обговоренні цієї стратегії», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

Зокрема, парламентарій повідомила, що в рамках відповідних переговорів вона спільно із командою «Батьківщини» мала «вагомі політичні зустрічі» із Головою Бюро Державного департаменту США з європейських та євразійських справ Вессом Мітчеллом, Спеціальним представником Державного департаменту США з питань України Куртом Волкером, а також низку зустрічей із керівниками профільних комітетів щодо міжнародних питань, а також з відповідальними особами, які опікуються питаннями безпеки і розвідки.

За словами політика, питання щодо досягнення вирішення конфлікту на Сході України включає у себе дві складові. Зокрема, у першу чергу мова іде про залучення до врегулювання конфлікту на Сході Міжнародної миротворчої місії ООН під керівництвом Швеції чи Фінляндії, а також запровадження Міжнародної цивільної адміністрації. Проте такі кроки, за словами Юлії Тимошенко, потребують визначення чітких акцентів.

«Передусім слід говорити про те, чи буде місія ООН мати певний вплив на РФ, чи ні? Чи вона буде встановлена на кордоні України і Російської Федерації, чи вона буде розташована на лінії розмежування?», – перерахувала парламентарій.

Юлія Тимошенко також зауважила, що виконання такого алгоритму вирішення проблеми повинно передбачати три етапи. У першу чергу, Міжнародна миротворча місія ООН повинна забезпечити демілітаризацію окупованих територій.

«Миротворча місія ООН, яка має зафіксувати і захистити місію ОБСЄ на лінії розмежування і буде залучена всього лише на декілька тижнів, дасть можливість вивести через відкритий кордон між РФ і Україною всі агресивні сили: російські збройні сили, озброєння, важку техніку», – сказала голова фракції «Батьківщина».

За словами Юлії Тимошенко, другий етап передбачатиме запровадження Міжнародної цивільної адміністрації.

«Така Міжнародна цивільна адміністрація візьме під свій контроль всю систему управління, встановить порядок і забезпечить дію українських законів», – пояснила вона.

Парламентарій також сказала, що третій етап фактично передбачає «пересунення Міжнародних миротворчих сил ООН на кордон між Україною і РФ».

«І таким чином фактично буде зафіксовано мир, демілітаризацію, дію українських законів, і повернення окупованої території до мирного життя», – пояснила політик.

Юлія Тимошенко також додала, що під час консультацій у США мова йшла про те, щоб відповідні три етапи були прийняті в межах єдиної резолюції ООН.

«Має бути ухвалено не три резолюції ООН щодо поетапного врегулювання конфлікту на Сході України і зупинення війни, а щоб три етапи були прийняті однією резолюцією ООН, і щоб ніхто і нічого не зміг змінити у цьому пакеті, який буде затверджено», – наголосила вона.

Окрему увагу політик приділила питанню повернення Криму під юрисдикцію України, адже сьогодні «глобальний світ намагається вирішити питання миру на Донбасі, але відсторонюють питання Криму, залишаючи його «за дужками».

«Наше національне завдання – нікому у глобальному світі не дати викреслити Крим із порядку денного», – додала вона.

Юлія Тимошенко також підкреслила, що в межах проведених переговорів також йшлося про те, щоб створити єдиний глобальний фонд відбудови і розвитку окупованої території після її звільнення, що дозволить «створити тисячі робочих місць, закласти елементи розвитку і для Донбасу, і для всієї України».

«І ми віримо в те, що це може бути дорога до миру. І наша команда буде робити навіть неможливе, щоб цій план міг реалізуватись, і щоб Україна поновила свою цілісність, і щоб міг бути встановлений реальний мир, а не ілюзія миру», – додала Юлія Тимошенко.