«Батьківщина» перемогла на виборах у ОТГ із результатом 31,6%, – дані протоколів

12:44 25.12.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Партія посіла перше місце із результатом 31,6% на виборах 24 грудня у 51 об’єднаній територіальній громаді, отримавши 268 мандатів для депутатів рад.

«За даними всіх протоколів із мокрими печатками, Партія ВО «Батьківщина» із великим відривом від всіх інших партій отримала перше місце на виборах у ОТГ із результатом 31,6%. У той час як партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримала 19,4%, а «Аграрна партія» – 13,8%», – сказала Юлія Тимошенко на прес-конференції у Києві, коментуючи попередні результати виборів у 51 об’єднаній територіальній громаді, де обирали депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

У той же час за словами політика, решта партій отримали значно нижчі результати, приміром, «Наш край» – 7% підтримки громадян, «Радикальна Партія Олега Ляшка» – 6,6%, «УКРОП» – 5,5%, «Самопоміч» – 2,8%, «Опозиційний блок» – 2,7%, «Народний фронт» – 2,2%, «Свобода» – 1,2%, «Громадянська позиція» – 1,1% підтримки.

Водночас, Юлія Тимошенко пояснила присутнім, що команда Партії ВО «Батьківщина» за даними всіх протоколів із мокрими печатками змогла провести в місцеві ради 268 депутатів, які були обрані від партій.

«За даними всіх протоколів із мокрими печатками ВО «Батьківщина» змогла провести в місцеві ради 268 депутатів, які були обрані від партій, в той час як «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 165 депутатів, «Аграрна Партія» – 117 депутатів, а «Наш край» – 60 депутатів. При цьому, що 80% кандидатів в депутати перемогли саме від партій», – наголосила вона.

Водночас Юлія Тимошенко акцентувала на тому, що Партія ВО «Батьківщина» з останніх виборів покращила результат на 3,5%, збільшивши таким чином розрив із партією діючого президента «Блок Петра Порошенка» Солідарність» – до 12%.

«Показник підтримки суспільством на виборах – це і реальні рейтинги політичних партій в Україні», – наголосила вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також наголосила, що вибори у ОТГ відбувались майже у всій країні, а тому є достатньо репрезентативними щодо показника підтримки людей щодо кожної політичної сили. А також закликала українське суспільство не зважати на замовні і неправдиві рейтинги, які демонструють начебто вищий результат для партії діючого президента Петра Порошенка.

«Коли говорять, що в країні немає альтернативи чинному президенту – це неправда. Свідченням цьому є останні вибори у ОТГ, де «Батьківщину» підтримали 31,6%, а «Блок Петра Порошенка» Солідарність» – 19,4%. Різниця – суттєва, і лідерство – чітко визначено», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також зауважила, що водночас вибори проходили із значними порушеннями виборчого законодавства і застосуванням адміністративного ресурсу із боку влади, що в інакшому випадку дало б значно вищий результат для команди Партії ВО «Батьківщина».

«Ми не можемо констатувати, що ці вибори були чесними, вільними і демократичними. Я можу із повною відповідальністю сказати, що таких репресивних, насильницьких, нечесних, підкуплених і сфальшованих виборів, які проводить нині діючий президент – в Україні ніколи не було. І «Батьківщина» мала б вищий результат, якби не терор, який був організований на всіх рівнях», – обурено зауважила парламентарій.

Як відомо, Партія ВО «Батьківщина» висувала 998 кандидатів в депутати та 22 кандидати на голову об’єднаних громад. Вибори 24 грудня проходили до 5 міських, 46 сільських та селищних рад ОТГ в 17 областях України.