_APX2178

«Батьківщина» заблокувала підписання закону про електроенергетику

14:47 25.04.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що депутати парламентської фракції «Батьківщина» заблокували підписання корупційного і лобістського закону про так званий ринок електроенергії, за який напередодні проголосувала Верховна Рада України у порушення Регламенту роботи Верховної Ради, зареєструвавши проект постанови щодо підтвердження голосування за відповідний закон.

«Фракція «Батьківщина» подала проект постанови і заблокувала підписання закону про ринок електроенергетики. Тепер проект постанови про підтвердження голосування щодо ринку електроенергії треба поставити на голосування у перший сесійний тиждень роботи парламенту», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у м. Одеса, відповідаючи на запитання журналістів щодо ухвалення закону «Про ринок електроенергії в Україні».

За словами політика, слід не допустити, щоб закон почав діяти, адже він призведе до вкрай критичних наслідків для українського суспільства.

«Якщо ми не зупинимо цей закон, то влада буде втілювати його у життя. Це буде межувати із інтересами країни і інтересам кожної родини», – застерегла політик.

Юлія Тимошенко нагадала, що фракції «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка», «Опозиційний блок» та «Радикальної партії Олега Ляшка» об’єднали зусилля, аби проголосувати за відповідний законопроект.

«Депутатів цих фракцій зігнали з усіх островів світу, вони усі перервали свій відпочинок, богемне життя, і приїхали в парламент з тим, щоб проголосувати за законопроект», – сказала Юлія Тимошенко.

Парламентарій нагадала, що за відповідний законопроект не голосували депутати фракцій «Батьківщина», «Свобода», а також такі позапарламентські партії як «Народний контроль» і частина депутатів міжфракційного об’єднання «ЄвроОптимістів».

Юлія Тимошенко пояснила, що законопроектом передбачено запровадження посередників на ринку електроенергетики, що призведе до подорожчання електроенергії для українців. Парламентарій вкотре наголосила, що після втілення відповідного закону у життя, доступ до дешевих гідро- та атомної електроенергії отримає енергетична мафія, яка продаватиме її за кордон за ринковими цінами, а населенню будуть постачати дорогу теплову енергію.

«Керівникам держави не давало спокою те, що дешева атомна та гідроенергія йдуть на потреби людей, хоча вони вже встановили ціну на електроенергію для населення вище, ніж у третині країн ЄС. І це при тому, що в українців доходи у 16 разів є нижчими, аніж у середньому по ЄС», – зазначила політик.

Юлія Тимошенко закликала громадськість ретельно спостерігати за тим, як Верховна Рада вже найближчим часом буде голосувати за проект постанови щодо підтвердження голосування за законопроект про ринок електроенергетики.