Тимошенко 2014

Біличанський ліс має стати Нацпарком

17:24 23.04.2014

Кандидат в президенти України, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко звернулася до виконувача обов’язків Президента України Олександра Турчинова з проханням невідкладно підписати Указ про присвоєння Біличанському лісу природохоронного статусу.

“Проблема Біличанського лісу під Києвом тягнеться вже не один рік. Тільки присвоєння йому статусу Національного парку зможе нарешті покласти край безсовісному дерибану лісу. Тому я звертаюся до Вас з проханням невідкладно поставити свій підпис під підготовленим Указом про створення філіалу Голосіївського національного природного парку “Біличанський ліс”, – заявила Юлія Тимошенко у своєму зверненні до в.о. Президента України.

Лідер партії “Батьківщина” також висловила подяку журналістці та депутату Коцюбинської селищної ради Ірині Федорів за порушення проблеми Біличанського лісу та її оприлюднення. ”Через її завзяття проблема Біличанського лісу стала публічною і не була похованою під великими грошима та корупцією. Дії Ірини та її команди – справжній взірець роботи громадянського суспільства”, – зазначила Юлія Тимошенко.

Як відомо, у 2008 році селищна рада с. Коцюбинського незаконно передала фізичним та юридичним особам близько 500 земельних ділянок в Біличанському лісі. Ця територія, за законом, належала КП Святошинське лісопаркове господарство. Згодом ділянки опинилася під загрозою вирубки та подальшої забудови, що викликало обурення місцевої громади. Нагадаємо, Біличанський ліс виконує роль природної буферної зони, захищаючи Київ від радіоактивного забруднення після аварії на Чорнобильській АЕС. Саме тому громадськістю неодноразово піднімалося питання присвоєння Біличанському лісу статусу Національного парку.