Боротьба з корупцією – справа не чиновників, а громадян

15:40 01.04.2014

Кандидат в президенти України, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє, що сьогодні профільний комітет парламенту розглянув та підтримав ініційований нею законопроект “Про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням влади”.

“Цей законопроект пройшов комітет і всі його члени одноголосно за нього проголосували. На наступному тижні, я звертаюся до всіх фракцій Верховної Ради з проханням включити цей законопроект негайно до порядку денного, і зробити так, щоб на наступному тижні цей законопроект став реальністю для кожного громадянина і кожної юридичної особи”, – сказала Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції у Києві.

На її думку, ухвалення цього законопроекту продовжить розпочату в Україні революцію щодо очищення влади. “Коли цей закон почне діяти, він змінить країну за лічені тижні. Кожен, хто захоче боротися з безправ’ям, корупцією, з безпрєдєлом чиновників всіх рівнів, отримали імперативний інструмент такої боротьби”, – переконана кандидат в президенти України.

Юлія Тимошенко вважає, що розширення прав громадян у боротьбі з корупцією також дозволить покращити інвестиційний клімат в Україні. “Сьогодні не йдуть іноземні компанії в Україну, тому що корупція, безправ’я, відсутність правосудних судів не дають їм можливості захистити свій бізнес і свою власність. Саме тому у нас сьогодні така економічна стагнація”, – пояснила вона.

“Я не вірю і ніколи не вірила, що влада може сама побороти корупцію. Тому я вважаю, що перший крок мусить бути таким – люди, які зробили революцію, мають всі сили і можливості очистити свою країну. Боротьба з корупцією – це не справа чиновників. Це справа усього суспільства”, – заявила Юлія Тимошенко.

Як відомо, Юлія Тимошенко закликала всіх кандидатів відмовитися від використання зовнішньої передвиборчої реклами та зосередитися на розробці конкретних рішень, спрямованих на розвиток України та забезпечення безпеки держави.

Нагадаємо, 28 березня Юлія Тимошенко підготувала та передала своїй фракції для подальшого просування у Верховній Раді законопроект “Про внесення змін до чинного законодавства України щодо прав громадян в боротьбі з корупцією та зловживанням влади”. В законопроекті передбачається право громадян та юридичних осіб без обмежень фіксувати на відео- або аудіозасоби своє спілкування з чиновниками, а на їх підставі звертатися до суду за фактом вимагання хабарів.