«Будапешт+», контрактна армія, НАТО і ліквідація корупції – це зупинить війну в Україні

01:07 15.01.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що для завершення війни в Україні та повернення окупованих територій – Донбасу і АР Крим, новий президент України повинен ініціювати переговорний процес в межах виконання Будапештського меморандуму, а також забезпечити створення сильної оснащеної контрактної армії та ліквідувати корупційну складову на війні.

«За 4,5 роки війни на дипломатичному рівні Україна жодного разу не порушила питання виконання гарантій Будапештського меморандуму, який був підписаний США, Великобританією, Росією і Україною після нашої добровільної відмови від ядерної зброї. Це означає, що ми не покладаємось на міжнародне право, а займаємось якоюсь непрофесійною кулуарною діяльністю. І якби Україна жорстко і категорично поставила питання про виконання гарантій Будапештського меморандуму і започаткувала б відповідний переговорний процес – ми б мали сьогодні мир», – сказала Юлія Тимошенко під час програми «Свобода слова» на ICTV.

_APM8602

За словами політика, нині дипломатичні переговори «ведуться із маріонетками – представниками так званих ДНР і ЛНР», в той час як в руках України перебуває «єдиний правовий міжнародний документ, який дає право вимагати від країн-гарантів певних дій».

Парламентарій також наголосила, що окрім того важливо забезпечити формування сильної української армії, що також стане важливою складовою для встановлення миру в Україні.

«Армія повинна бути сильною і забезпеченою сучасним оснащенням, а не тим брухтом, який постачається із великодержавних заводів чинного президента. І ми змінимо таку ганебну ситуацію», – сказала вона і наголосила на тому, що сьогодні війна перетворилась у найбільш «брутальний і прибутковий бізнес, і ширму для того, щоб прикрити стан справ у економіці і соціальній галузі».

Юлія Тимошенко також наголосила на важливості вступу України до НАТО як потужної системи колективної безпеки, а також акцентувала, що команда «Батьківщини» разом із експертами на базі створеного воєнного кабінету працює щодо створення нового контракту для військовослужбовців.

«Тисячі військовослужбовців об’єднались для того, щоб розробити новий контракт для української армії, який надасть гідну систему життя для українських військових. І вже після зміни влади новий контракт для військових буде ухвалений законом», – наголосила вона.