«Будапешт плюс» – це основа для досягнення миру замість замороження конфлікту

15:19 30.10.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що новий формат переговорів України зі світовими лідерами – «Будапешт плюс» має стати основою для закінчення війни на Сході України, повернення окупованих територій і АР Крим під юрисдикцію України.

«У нашій стратегії досягнення миру провідна роль відводиться Будапештському формату переговорів. Потрібен поглиблений формат – «Будапешт плюс». Туди мають увійти всі країни-гаранти територіальної цілісності та суверенітету України: насамперед – США і Велика Британія, і, безумовно, Україна та Росія. Але ми добре знаємо, що трохи пізніше до Будапештського меморандуму приєдналися Франція та Китай, а це посилює міць та потужність цих гарантій. У цьому посиленому форматі обов’язково має бути і Німеччина. Від ЄС було б доцільно запросити Верховного представника ЄС у закордонних справах та політиці безпеки», – сказала Юлія Тимошенко під час свого виступу на Національному форумі «Нова стратегія миру та безпеки», який 30 жовтня проходить у Києві.

Голова Партії ВО «Батьківщина» упевнена, що «зміцнений і розширений дипломатичний механізм «Будапешт плюс» дозволить повернути Україні свою «суб’єктність у переговорному процесі», відкриє перспективи включення в міжнародний порядок денний питання незаконної анексії Криму, яке не є предметом Мінських домовленостей.

«Я хочу ще раз чітко, ясно та зрозуміло наголосити: і Крим, і Донбас – це Україна. І інакше ніколи не буде!» – заявила Юлія Тимошенко і розкритикувала президента Порошенка, який за майже п’ять років війни не використав можливості Будапештського меморандуму для повернення миру в Україну.

Водночас Лідер «Батьківщини» звернула увагу, що не закликає «вбивати стагнуючий Мінський процес, особливо на тлі відсутності інших політико-дипломатичних форматів», і наполягає на співпраці зі світовим співтовариством, щоб цей формат набув «реальності та дієвості».

«Після президентських виборів я ініціюю скликання міжнародного саміту у форматі «Будапешт плюс» для ухвалення нової стратегії миру та визначення шляхів забезпечення гарантій Україні країнами-підписантами меморандуму. Ми маємо включати активну і сильну дипломатію справжнього миру, а не продовжувати беззубу дипломатію заморожених конфліктів», – підсумувала Юлія Тимошенко.