yulia-tymoshenko-ictv-2

Будапештський формат, посилення санкцій і сильна армія повернуть мир в Україну

23:33 09.07.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що для відновлення миру в Україні, а саме для повернення окупованих Донбасу і АР Крим, слід наполягати на виконанні гарантій Будапештського меморандуму, а разом із тим посилювати санкції проти Російської Федерації, підвищувати обороноздатність української армії, а також зупинити корупційні оборудки на війні, які нині здійснює вище керівництво держави.

«Коли я зустрічаюсь із високопосадовцями США і Великобританії, я ставлю питання щодо того, чому із переговорного процесу виключений Будапештський меморандум, який передбачає, що країни, які брали на себе гарантії щодо захисту України – повинні не допустити військового вторгнення на нашу територію», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Крім того, за словами політика, нинішня українська влада не мала права навіть допустити, аби під час переговорного процесу щодо повернення миру в Україну було забуто про Будапештський меморандум. Разом із тим Юлія Тимошенко наголосила, що переговори у мінському і нормандському форматах не довели своєї ефективності, і «Україна все глибше і глибше занурюється у стан війни».

«Тому слід започаткувати новий переговорний процес на базі Будапештського меморандуму – це важливий крок, і його слід зробити», – акцентувала голова фракції «Батьківщина».

За словами Юлії Тимошенко, вкрай важливе завдання для України – це повернення всіх окупованих територій, але при цьому не можна допустити «розділення питання Криму і Донбасу».

«Потрібно не дати світу можливості розділити питання Донбасу і Криму. Не можна навіть допустити думки щодо тіньової легалізації окупації Криму. Потрібно не розділяти ці питання, а ставити дуже чітко», – акцентувала вона.

Юлія Тимошенко також звернула увагу на те, що міжнародні партнери України на дипломатичному рівні допомагають проводити переговори і досягати миру в Україні, де, зокрема, йдеться про запровадження санкцій проти країни-агресора.

«І тепер завдання України – посилити санкції всіма можливими засобами, бо лише під тиском можна досягти певних домовленостей і позбавитись агресора зі своєї території», – наголосила політик.

Парламентарій також звернула увагу присутніх, що Україна повинна посилювати обороноздатність і, зокрема, власну армію, бо «понад 20 років нас системно, послідовно і планово роззброювали».

«До нас спускали плани – як знищувати зброю, ліквідовувати військові можливості, і коли Україну довели до стану «нуля» в системі обороноздатності – то проти нас почали війну. А тому нам потрібно мати свою сильну і сучасну армію», – акцентувала вона.

Парламентарій також різко висловилась щодо політики нинішнього керівництва держави, що здійснює корупційні оборудки на війні, що є неприпустимим.

«Слід не дозволяти вищому керівництву держави пристосовуватись до війни, заробляти і використовувати війну для прикриття всього, що відбувається в державі», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також нагадала, що очолюваний нею уряд першим ухвалив рішення про виділення допомоги Грузії під час агресії Російської Федерації проти Грузії.

«Я як прем’єр-міністр зробила публічну заяву, особисто узгодила проект постанови про агресію проти Грузії із керівництвом ЄС, який був внесений фракцією «Батьківщина», і пізніше Саакашвілі публічно заявив, що очолюваний мною уряд був першим, хто надав Грузії допомогу», – акцентувала політик.