_APM8688

Бюджет-2018 – неприпустимий для ухвалення, адже знижує рівень життя українців

13:09 06.11.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція не буде підтримувати запропонований урядом проект Державного бюджету на 2018 рік, оскільки він є глибоко корумпованим, закладає несправедливі тарифи, знижує рівень життя людей, заморожує соціальні виплати і направлений на централізацію фінансів.

«Фракція «Батьківщина» категорично не буде підтримувати внесений урядом проект Державного бюджету на 2018 рік, як і не підтримувала попередні. По-перше, уперше ми побачили замороження найнижчого у світі рівня життя людей: мінімального прожиткового рівня, мінімальної заробітної плати і мінімальної пенсії. Якщо бюджет буде ухвалено у такому вигляді, то рівень життя українців стане найнижчим у світі», – сказала Юлія Тимошенко після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

Також за словами політика, відповідним проектом Державного бюджету на 2018 рік закладена «тарифна політика, яка нищить кожну українську родину». А крім того, відповідний проект Державного бюджету на 2018 рік є бюджетом корупції.

«Кожен депутат, який буде голосувати за цей проект Державного бюджету на 2018 рік, має свою строчку видатків. І ми будемо називати прізвища і відповідні корупційні видатки», – наголосила парламентарій.

За словами голови фракції «Батьківщина», відповідний проект Бюджету є «бюджетом поліцейської держави».

«У проекті Державного бюджету на 2018 рік вчителі, лікарі, освітяни, вчені, науковці – всі будуть отримувати на порядок менше, аніж високопосадові чиновники, в тому числі чиновники державних корпорацій», – сказала парламентарій і додала: «Наприклад, за минулий рік чотири топ-чиновники «збиткового» НАК «Нафтогаз Україна» отримали 51 млрд грн. Це більше, аніж витрачено на лікування онкохворих дітей!».

За словами Юлії Тимошенко, проект Державного бюджету на 2018 рік є також «бюджетом централізації фінансів».

«Почався процес відбирання у місцевих бюджетів грошей, які їм пообіцяли. На місця дали повноваження, але не дали під ці повноваження грошей», – наголосила політик.

Голова фракції «Батьківщина» також акцентувала, що уряд представив «бюджет роботи із офшорними зонами».

«Тому що не прийняті законопроекти, які закривають тіньовий обіг ресурсів, і це означає, що це – бюджет корупції і дискримінації громадян України. Ми за нього голосувати не будемо», – підкреслила політик.

Юлія Тимошенко також наголосила, що команда «Батьківщини» запропонувала альтернативний проект бюджету на 2018 рік, яким передбачено необхідні кроки для відновлення соціально-економічного добробуту громадян України.

«Мова іде про деофшоризацію економіки України, правильну децентралізацію, абсолютно інший рівень життя людей і абсолютно інші підходи до формування тарифів», – перерахувала парламентарій.