_APM1255

Бюджет-2018 – вбивчий: удвічі нижчий ВВП і доходи громадян

10:48 14.11.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Проект державного бюджету на 2018 рік не покликаний забезпечити соціально-економічного благополуччя українських громадян, а тому стратегія розвитку країни потребує суттєвого реформування і докорінних змін.

«Бюджет, який хочуть знову проштовхнути на наступний 2018 рік – є остаточним прямим вистрілом, який вбиває нашу країну: удвічі нижчий у валютному вимірі ВВП, удвічі нижчі доходи людей у валютному обчисленні. Куди ми рухаємось?», – звернулась Юлія Тимошенко із парламентської трибуни.

Парламентарій нагадала, що сьогодні Верховна Рада України буде розглядати четвертий поспіль Проект державного бюджет, який підготувала нинішня влада, обрана після Революції гідності, і відповідні головні кошториси країни є «чотирма стратегіями, які щороку втілювала влада». Проте за словами політика, такі стратегії є помилковими і непрофесійними, через що, як приклад, Україна потрапила у трійку світових лідерів за рівнем тіньової економіки.

«Міжнародна асоціація бухгалтерів включила Україну у трійку країн, в якій найбільший рівень тіньової економіки: половина ВВП України – у тіні», – наголосила вона.

Крім того, Юлія Тимошенко наголосила, що американський Інститут Геллапа (American Institute of Public Opinion) оголосив «рейтинг бідності», де Україна опинилась у трійці найбільш нещасних країн світу – услід за Гаїті та Південним Суданом.

«Крім того, за останні 3,5 роки ми опустились у «рейтингу щастя» на 45 позицій. Це – трагедія світового масштабу і гуманітарна катастрофа у нашій державі», – наголосила політик.

Саме тому Юлія Тимошенко закликала владу переглянути стратегію розвитку країни і тверезо оцінити реальний стан справ.

«Негайний перегляд стратегії, негайна оцінка реальної ситуації! Треба визнати, що ми – у трагічному становищі і треба шукати шляхи виходу», – підсумувала народний депутат.