_APM5806

Бюджет-2020 має стати зламним у питанні захисту людей – ми готові долучитись

12:27 18.06.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Президента України Володимира Зеленського як гаранта Конституції України зі свого боку включитись в бюджетний процес, щоб зупинити нинішню неприпустиму бюджетну політику, і щоб українське суспільство у 2020 році отримало належний захист.

«Звертаюсь до Президента України Володимира Зеленського і його команди – аналітиків, фінансистів, економістів, правознавців – негайно включитись в бюджетний процес як гаранту Конституції, інакше ми отримаємо бюджет на 2020 рік, який «доб’є» економіку України і життя людей», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

Політик наголосила, що після президентських виборів українське суспільство очікує змін у своєму фінансовому становищі, принципово іншої політики щодо заробітних плат, пенсій, тарифів і соціального захисту людей. Законом передбачено, що саме проект державного бюджету на наступний рік закладає всі відповідні статті, але сьогодні бюджетний процес практично не ведеться.

«До 1 червня уряд Гройсмана зобов’язаний був подати Бюджетну декларацію на три роки, в тому числі на наступний рік, і зараз повинен був йти повним ходом бюджетний процес, який би докорінно змінив політику бідності, яка започаткована у останні 5 років», – нагадала парламентарій.

Водночас Юлія Тимошенко наголосила, що у розпорядження українських медіа потрапив проект бюджетної декларації, якою «на наступний рік і два роки уперед закладаються ті самі стандарти бідності, які впроваджувались у життя останні 5 років».

«Якщо зараз цей процес не зупинити, то на наступний рік будуть закладені мінімальний прожитковий рівень, заробітні плати і пенсії на нищівно низькому рівні, і люди не відчують змін. Ми також побачимо стару тарифну і податкову політику», – застерегла вона.

Голова фракції «Батьківщина» також зазначила, що команда «Батьківщини» готова долучитись до процесу і зробити все необхідне, щоб змінити неприпустиму політику щодо українського суспільства.

«Ми готові запропонувати Президенту принципово нову бюджетну політику – бюджетну декларацію і навіть проект бюджету на 2020 рік. Це зміни, на які всі чекають. Бо одних декларацій, рекламних плакатів і добрих слів в інтернеті – недостатньо, щоб змінити країну. Слід діяти негайно, і ми готові в цьому допомагати», – підсумувала Юлія Тимошенко.