_APM8312

День корупції в ВРУ: митні «чорні діри» і лобістські інтереси

13:17 22.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що нинішня влада через Верховну Раду України протискає корупційні і лобістські законопроекти, покликані на збагачення українських високопосадовців.

«Сьогодні роботу парламенту можна назвати днем корупції. Тому що голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики пані Южаніна проводить через тіньові домовленості цілу низку законопроектів, які корупцію вводять в ранг закону», – сказала журналістам Юлія Тимошенко під час брифінгу у Верховній Раді України.

За словами політика, мова іде передусім про законопроекти №5369 про внесення змін до Митного кодексу України щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення і №4871 про внесення змін до Митного кодексу України щодо уніфікованої митної квитанції.

«Це ті законопроекти, які викривають кордони для безмитного і безподаткового перетину товарів, які є найбільш прибутковими. Це електротовари, товари магазинів Duty Free. По суті, відкривається чорна діра на українській митниці», – обурилась Лідер фракції «Батьківщина» і додала, що відповідну ініціативу лобіюють президент, уряд і безпосередньо голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна.

За словами парламентарія, у підсумку це призведе то того, що бюджет країни «недоотримає мільярди гривень доходів».

«Сьогодні, не зважаючи на війну, Порошенко і його оточення є спільниками щодо облаштування корупційних схем у державі через потрібні їм закони», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко повідомила також, що «Батьківщина» оголосить поіменний список тих депутатів, які «підтримають корупцію на митниці для своїх людей». Вона також зауважила, що у зв’язку із такою політикою, нинішню владу слід відправляти у відставку і обирати професійну команду, яка дбатиме про національні інтереси країни і її громадян.

«Чим менше така Верховна Рада України ухвалить законів, тим легше буде ставити країну на ноги. А тому чим швидше ми зупинимо цю владу і конституційним шляхом приберемо їх від влади, тим швидше відкриється можливість наводити лад в країні і проводити реальні, а не вдавані реформи», – підсумувала політик.