Децентралізація «від Гройсмана» знищить українське село

21:00 09.07.2016

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що стратегія децентралізації, що її реалізує уряд Гройсмана, не сприятиме розвитку місцевих громад і знищить українське село.

«Гройсман і багато урядовців подають децентралізацію як велике благо, як спасіння нації. Але це обман! Села залишаються майже без допомоги, без будь-якого бюджету. Українські села почали просто зникати, і це не випадковість! Вони просто зганяють людей із сільськогосподарської землі», – наголосила вона під час робочого візиту у селі Андріївка на Чернігівщині.

Вона повідомила, що руйнівна політика влади призвела до того, що за кілька років майже 500 сіл та селищ зникли з мапи України.

«Коли в уряді говорять про об’єднання сіл, це значить, що вони планують закрити школу, ліквідувати клуб, закрити фельдшерсько-акушерський пункт. Влада говорить, що тепер в центрі будуть всі послуги, а насправді – це зачищення всіх сіл, які знаходяться на периферії. З моменту, коли це почалося, зникло майже п’ять сотень сіл і це тільки початок, тому ми проти такої децентралізації!» – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідер фракції «Батьківщина» повідомила, що виступає за розробку програми відродження для кожного села: «Щоб аграрний комплекс отримав підтримку, а завдяки спеціальним програмам були підтримані молодь, середній клас, який хоче жити в селі».

На думку Юлії Тимошенко, підтримка держави селу має надаватися у вигляді державних програм у аграрній сфері, дешевих довгострокових кредитів та пільгового оподаткування.

Нагадаємо, під час з відвідування Чернігівщини Юлія Тимошенко наголосила на неприпустимості приватизації сільськогосподарської землі, особливо під час військових дій.