Тимошенко 2014

Діалог України з Росією – за певних умов

00:32 26.04.2014

Кандидат в президенти України, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко вважає небезпечною пропозицію окремих політиків щодо ведення переговорів між Україною та Росією поза міжнародним багатостороннім форматом за участі Європейського Союзу та США.

“Треба вести діалог в системі Європейський Союз, Сполучені Штати, Україна і Росія як відповідач за все, що зроблено в Україні, з нашим мирним народом. Наша національна гідність – право бути суверенними. Це святе право. І ніхто не може його просто скасувати і їхати домовлятися. Це буде зрада України і я ніколи цього не підтримаю”, – сказала Юлія Тимошенко у ефірі Першого національного телеканалу.

На її думку, проведення двосторонніх переговорів в умовах, коли світ застосовує проти Росії санкції та вибудовує систему захисту проти російської агресії є неприпустимим. “Це практично руйнація міжнародної політики, яка зараз зупиняє Росію. Я хочу твердо сказати, це величезний ризик починати переговори, коли не поставлені умови”, – наголосила вона.

Юлія Тимошенко переконана, що Росія для початку переговорів з Україною на двосторонній основі має виконати попередні умови – відвести війська від кордонів з Україною, припинити дії на сході країни та звільнити заблоковані приміщення. “Якщо ці умови не виконані – жодних переговорів. У іншому випадку, вони на цих переговорах поставлять нам ультиматуми – прийняти Конституцію в редакції Росії, федералізацію за їх рецептом, більше не інтегруватися в європейський простір і залишитися поза всіма системами колективної безпеки”, – заявила лідер партії “Батьківщина”.

Як відомо, 17 квітня у Женеві (Швейцарія) відбулася перша зустріч представників України, Європейського Союзу, США та РФ з метою обговорення ситуації, що склалася внаслідок агресії і порушення Росією державного суверенітету та територіальної цілісності Української держави. За результатами зустрічі було ухвалено заяву, відповідно до якої сепаратисти повинні були звільнити захоплені адміністративні будівлі на сході України та скласти зброю у обмін на гарантію амністії для тих, хто не здійснював тяжких злочинів. Проте Росія не виконує ці домовленості.