_APM8694

Е-декларування для активістів – це шоу: всі рвуть вишиванки – ніхто не скасовує

11:17 03.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала депутатів Верховної Ради України зупинити маніпуляції навколо скасування електронного декларування для громадських організацій і активістів, і врешті підтримати відповідне рішення.

«Всі говорять про те, що електронне декларування для активістів треба скасовувати: президент – наполягає, прем’єр-міністр – наполягає, голова ВРУ – наполягає, лідери фракцій – просто рвуть на собі вишиванки, але це обман!», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу із парламентської трибуни.

Політик нагадала, що сьогодні профільний антикорупційний комітет, який повинен був погодити відповідні законопроекти щодо скасування електронного декларування для активістів – зібрався, але на засідання не з’явився в.о. голови профільного комітету, внаслідок чого комітет так і не заслухав відповідне питання.

«Я думаю, абсолютно «випадково». Це шоу, яке зараз демонструють по всім каналам телебачення», – іронізувала вона.

Юлія Тимошенко закликала парламент взяти за основу законопроект №6271 щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб, об’єднатися навколо нього всім лідерам фракцій, доповнити його абзацем про декриміналізацію «тих нібито порушень» з боку громадських діячів, і зняти електронне декларування і відповідальність з громадських активістів.

«Саме тоді вся країна і наші друзі побачать, що це не обман, який лідери фракцій декламують із трибун, в тому числі голова ВРУ – а це реальна справа. Просимо зробити перерву, подивитись на цю ситуацію, і ухвалити відповідне рішення», – закликала парламентарій.

Під час презентації відповідного законопроекту, Юлія Тимошенко наголосила, що автори законопроекту пропонують встановити два ключових доповнення, що звільняються від адміністративної і кримінальної відповідальності за невиконання вимог закону «Про запобігання корупції» щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, такі особи:

«Перше. Представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень із кадрових питань, підготовці моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм, і при цьому не є особами, зазначеними у п.1. пп. а) п. 2, ч 1, ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції»», – перерахувала політик.

«Друге. Фізичні особи, які отримують кошти і майно в рамках реалізації в Україні програм і проектів технічної або іншої, у тому числі безповоротної допомоги, у галузі запобігання протидії корупції як безпосередньо, так і через третіх осіб, або будь-яким іншим, передбаченим програмою проектом, та систематично протягом року виконують роботи щодо імплементації стандартів із антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій із питань реалізації такої політики, якщо фінансування і оплата таких послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі, неповоротної допомоги, є керівниками або входять до складу вищого органу управління інших органів громадських об’єднань, інших товариств (…)», – додала вона, вказавши, що ці позиції були зачитані під стенограму.

«Якщо із такою правкою закон буде проголосовано, то це звільнить громадських діячів від репресій Порошенка», – закликала вона.

Відповідаючи під час обговорення законопроекту на запитання депутатів щодо того, чи погоджений відповідний документ Венеційською комісією, Юлія Тимошенко зауважила, що він отримав позитивні висновки, в той час як «два законопроекти, які вносив президент із декларацією, що таким чином він хоче скасувати репресивне електронне декларування, хоча ще більше посилюються репресії проти громадських діячів».

«Тому Венеційська комісія не підтримала законопроекти, які вносив президент України Петро Порошенко, а навпаки, підтримала законопроект №6271 тих депутатів, які виступили за зняття політичних репресій із політичних діячів. Це є дуже суттєвим, прошу звернути на це увагу, і підтримати законопроект №6271», – закликала парламентарій із трибуни.