_APX0460

Еміграція нагадує втечу – а слід показати, що держава цінує людину

15:49 18.12.2018

Сьогодні за ініціативою ООН світ відзначає день, який, на жаль, дедалі більше стосується України – Міжнародний день мігрантів.

Мільйон українців залишили Україну за минулий рік, лише за офіційними даними українського МЗС. Ще три мільйони готові виїхати за межі країни найближчим часом.

Можновладці люблять повторювати, що в трудовій еміграції немає нічого поганого. Це, мовляв, наслідки глобалізації, хороший досвід подорожей та позитивний результат безвізу.

І я би з цим погодилась, якби українська еміграція не нагадувала втечу. Втечу з країни, де в людей немає ні нормальних зарплат, ні пенсій, ні соціальних гарантій, ні перспектив на майбутнє.

58,7% населення України мають доходи нижче середнього рівня, 30,5% – доходи нижче реального прожиткового мінімуму. Ми офіційно – найбідніша країна регіону і континенту. Оце і є реальні причини катастрофічної міграції. На сьогодні вона становить загрозу національній безпеці країни.

Для того, щоб вирівняти цю ситуацію, припинити панічну міграцію, ми маємо дати людям альтернативу. Маємо показати, що держава цінує людину. Ми повинні створити умови для нормального, цивілізованого, достойного життя в Україні.

А поки – принаймні не перешкоджати тим українцям, які виїхали за кордон на заробітки, годувати свої родини.

Я хочу чітко заявити: після зміни влади для тих українців, які вимушені були поїхати за кордон і працювати, будуть зняті всі податки на грошові перекази і посилки. Ми маємо дякувати їм за те, що в дуже важких умовах вони підтримують свої родини і українську економіку.

Юлія Тимошенко