newsone_002

Еміграція сягає загрозливих масштабів – слід негайно піднімати рівень життя

22:51 15.05.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що критично низький рівень життя українців провокує населення на ухвалення рішення щодо трудової еміграції, і за різними оцінками за останній час з країни виїхали близько 6,5 млн українців, що є вкрай загрозливим показником.

«Еміграція і відтік професійної і кваліфікованої робочої сили з України набуває загрозливих обсягів. Сьогодні за різними оцінками від 6 до 6,5 млн українців поїхали шукати роботу за межами країни, і там же вони знаходять і місце свого життя. Це – трагічно!», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

За словами парламентарія, причина такої активної трудової міграції полягає у наданні кращих фінансових умов оплати праці, приміром, у США і країнах ЄС.

«Середня заробітна плата в Україні складає 237 євро. В той час як у Німеччині і США заробітна плата – у 16 разів вища, в Італії – у 13 разів, у Польщі – у 4,7 рази», – перерахувала Голова фракції «Батьківщина».

«Скажіть, чи успішні і інтелектуальні люди, які не можуть ані вивчити дітей в Україні, ані полікувати себе, дітей і батьків, які не можуть розраховувати на екологічність продуктів харчування і повітря, і які отримують у 16 разів менше, а платять за комунальні послуги за світовими цінами – хіба вони не виїдуть?», – риторично звернулась політик.

Юлія Тимошенко наголосила, що для того, щоб зупинити процес відтоку людського капіталу із України і «повернути українців в країну», необхідно «негайно піднімати рівень життя людей».

«Адже навіть такі країни-сусіди України як Румунія, Литва чи Угорщина пропонують утричі вищі заробітні плати. Ось причина, чому люди виїжджають із України. При цьому верхівка заробляє мільярди, а внизу на підприємствах – люди позбавлені права на роботу і життя», – наголосила парламентарій.