«Формула Штайнмаєра» перетворить Україну у колонію РФ – тому ВРУ має розробити «українську формулу»

11:59 02.10.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що реалізація «формули Штайнмаєра» є неприпустимою для України, оскільки матиме наслідком ліквідацію унітарності країни і здачу суверенітету. А тому парламент повинен об’єднатись, щоб спільно із Президентом України розробити «українську формулу», яка захистить національні інтереси і поверне мир в Україну.

«Нам слід зняти частину дипломатичного тягаря із Президента, і в парламенті розробити «українську формулу» врегулювання війни на Сході, повернення окупованих територій в Україну, і безумовно – повернення миру», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу у Верховній Раді України з парламентської трибуни.

_APM3698

За словами політика, реалізація «формули Штайнмаєра», яка визначає порядок вступу в силу закону про особливий статус окупованих територій Донецької і Луганської областей, для України є неприйнятною. Тому що проведення виборів в ОРДЛО без обов’язкової і першочергової демілітаризації територій, відведення російських військ, поновлення контролю України над українсько-російським кордоном і поновлення дії закону і Конституції України – є неприпустимим, оскільки це стане здачею національних інтересів України.

«Натомість формула Штайнмаєра в дипломатичному світі розуміється так, що спершу вибори, а потім «як життя покаже». А «формула України» – це спочатку повна демілітаризація, поновлення російсько-українського кордону, контролю України над цією територією, а потім – вибори. Ось – в чому різниця», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко застерегла, що у запропонованому вигляді «формула Штайнмаєра» дозволить провести вибори в ОРДЛО, де «будуть голосувати пушками, без народу і без України». На її переконання, нині Україна опинилась перед ризиком реалізації «повернення Придністров’я в склад України, де будуть ухвалювати рішення про життя України під контролем Російської Федерації».

«І тоді найближче голосування – парламентські чи президентські вибори – і 5,5 млн сфальшованих бюлетенів поміняють всі пропорції всередині України, і ми станемо знову колонією Російської Федерації», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що попередньо ухвалений закон про особливий статус Донбасу загрожує суверенітету України, і «Батьківщина» «була єдиною командою, яка голосувала проти цього законопроєкту».

«І коли сьогодні хтось виступає проти автономії Донецької та Луганської областей, давайте чесно скажемо, що фактична автономія була закладена в тому законі про особливий статус», – зазначила народний депутат.

Політик закликала об’єднатись, щоб не допустити реалізацію неприпустимого сценарію для України.

«Не залежно від того, на які партії чи групи ми розділені, або маємо бачення і розуміння – нам потрібно визначитись, що в цій боротьбі за окуповані території – слід бути єдиною командою…», – закликала вона.