Голосування за мораторій на землю – це момент істини і тест, який влада провалила

18:31 20.12.2018

Голова фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що Верховна Рада Україна підтримала проект закону №9355-5 щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель терміном на 1 рік попри те, що пропрезидентська фракція «Блок Петра Порошенка» чинила супротив ухваленню відповідного документу.

«Блок Петра Порошенка» фактично зривав голосування за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Так, фракція із складом 135 народний депутат, дала лише 59 голосів. Це було навмисно зроблено, щоб пролонгація мораторію і захист сільськогосподарської землі не пройшли», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу у кулуарах Верховної Ради відразу після голосування за відповідне питання.

За словами політика, така позиція фракції «Блоку Петра Порошенка» була мотивована тим, що родина президента Петра Порошенка є одним із найбільших латифундистів, яка «у тіні прибрала до рук до мільйона гектарів сільськогосподарської землі».

«І саме президент України Петро Порошенко несе відповідальність за те, що його фракція зривала голосування за продовження мораторію на заборону продажу сільськогосподарської землі», – наголосила політик.

За її словами, таким чином сьогодні під час голосування за відповідне питання у залі Верховної Ради України «настав момент істини – хто за Україну, а хто готовий розпродати її з молотка».

«Це був тест і випробовування для парламенту – скільки в залі тих людей, які не готові ні за які гроші, ультиматуми та інтереси здати українську сільськогосподарську землю», – сказала вона і додала, що навіть попри те, що «земельна мафія підкуповувала депутатів, переконувала фракції не голосувати», все рівно набралась необхідна кількість депутатів для продовження мораторію.

За словами політика, таким чином нині відкрилась можливість, щоб відразу після президентських виборів повністю змінити стратегію поводження із сільськогосподарською землею та створити умови для розвитку аграрного сектору.

«Після президентських виборів ми побудуємо сімейні ферми, створимо всю систему сприяння для розвитку малих і середніх сільськогосподарських підприємств, побудуємо систему переробки аграрної продукції, дамо можливість фермерам придбати землю не на аукціоні, а під спеціальні пільгові кредити під 3-5%, а також запровадимо єдиний податок на гектар землі і демонтуємо ці агарні монополії, які прибрали до рук всі сільськогосподарські землі», – підсумувала парламентарій.