_APX3161

Громадянам слід надати реальне право законодавчої ініціативи та проведення референдуму за народної ініціативи

16:29 15.06.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко пропонує у новому суспільному договорі надати право законодавчої ініціативи громадянину України, а також надати можливість застосування реального і дієвого інструменту прямої демократії як то референдум за народної ініціативи.

«Я пропоную, щоб у новому суспільному договорі було надано право законодавчої ініціативи громадянину України», – сказала Юлія Тимошенко під час Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який відбувається у м. Київ за її ініціативи.

За словами парламентарія, світ у своїх трендах так чи інакше «перейде до форм прямої демократії», що є логічним саме у нинішніх глобальних реаліях.

«Адже коли у XXI столітті комунікаційна система є безмежною і бездоганною, може об’єднати інтелектуальну синергію сотень мільйонів людей, то в цей час закрити шлях для законодавчої ініціативи громадянину буде неправильним», – додала вона.

За словами політика, для надання права законодавчої ініціативи громадянину України слід належним чином виписати у оновленій Конституції України правовий прозорий механізм.

«Приміром, це може бути петиція, яка буде направлена до Верховної Ради України. Якщо вона отримає, наприклад, близько 1 тис. голосів, то вона повинна бути включена до порівняльної таблиці того чи іншого законопроекту до другого читання, який готує профільний парламентський комітет», – сказала Юлія Тимошенко.

«Це буде означати, що жодна думка не буде втрачена. Приміром, Білий дім приймає кожну петицію від громадян США, кожну вивчає, аналізує і задовольняє. Ми не можемо бути на узбіччі – ми повинні це також зробити», – додала Голова Партії ВО «Батьківщина».

Крім того, Юлія Тимошенко зауважила щодо наступної важливої складової прямої демократії як то референдум за народної ініціативи.

«У новому суспільному договорі повинен з’явитись такий інструмент чи механізм, який дає право народу України реально реалізувати референдум за народної ініціативи щодо дострокових виборів парламенту», – сказала вона.

Парламентарій пояснила, що нинішній варіант Конституції України не дає реального права проведення референдуму за народної ініціативи, адже ЦВК може односторонньо заблокувати процес проведення Всеукраїнського чи місцевого референдуму.

«Тому у новому суспільному договорі ми повинні дати людям право провести справжній референдум за народною ініціативи – як Всеукраїнський, так і місцевий», – сказала політик.

Юлія Тимошенко пояснила, що процедура забезпечення проведення Всеукраїнського чи місцевого референдуму повинна бути чітко виписана у Конституції України.

«Потрібно створити організаційний комітет референдуму, який за спеціальними квотами з усієї країни буде збирати всеукраїнське віче, яке матиме право призначити ЦВК, де обов’язково повинно бути представництво державних органів влади», – сказала вона.

«І далі слід надати право створити спеціальний фонд референдуму, який може наповнити народ, і який не потребуватиме жодних видатків із бюджету. Наступним кроком, слід на всіх етапах процесу залучити від влади спостерігачів», – додала політик.

Таким чином, за словами Юлії Тимошенко, масова співпраця, синергія, відкритість і використання новітніх технологій дадуть «можливість крок за кроком переходити до нової демократії».