_APM7150

Гривня продовжує падати – закликаємо притягнути Гонтареву до відповідальності

10:37 19.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» вимагає, аби Верховна Рада України у четвер, 21 грудня, розглянула питання відставки голови Національного банку України Валерії Гонтаревої через її непрофесійну роботу, зловживання службовим становищем та через глибоку корупцію у фінансовому секторі країни, а також політик закликала парламент призначити нового голову НБУ.

«Фракція «Батьківщина» наполягає, щоб питання відставки голови НБУ Валерії Гонтаревої було включено до порядку денного у четвер, щоб ця особа була відправлена у відставку, і була відкрита кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем і корупцію на можливостях Національного банку України», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу із парламентської трибуни.

Політик додала, що також слід притягнути до відповідальності голову НБУ Валерію Гонтареву через її непрофесійність, що у свою чергу призвело до ослаблення курсу гривні і зубожіння кожної людини в Україні.

За словами парламентарія, сьогодні голова НБУ Валерія Гонтарева діє спільно із президентом України Петром Порошенком, які «де-факто споживають Національний банк України як ще один елемент заробляння надприбутків».

«І за спиною у українського суспільства в цей час відбувається маніпулювання курсом гривні, що доводить до бідності кожного громадянина України», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко знову закликала парламент розглянути питання звільнення Валерії Гонтаревої і притягнення її до відповідальності, і повідомила, що в інакшому випадку парламент можна буде вважати спільником злочинних дій президента Петра Порошенка і Валерії Гонтаревої.

«Якщо питання звільнення Гонтаревої не буде розглянуто, то це буде означати, що і більшість у парламенті несе відповідальність за падіння курсу гривні, і за заробляння тіньових грошей на зубожінні людей», – повідомила парламентарій.

Політик також закликала Верховну Раду України обрати на посаду голови НБУ нову людину, яка зможе зупинити інфляцію і забезпечити прозору політику у банківському секторі.

«Ми знаємо, що на цю посаду може прийти такий же кишеньковий кандидат від президента. Але щонайменше, що ми будемо мати легітимного і чинного керівника НБУ, у якого потім можна буде питати, що відбувається у НБУ і з курсом гривні», – підсумувала Юлія Тимошенко у коментарі журналістам.