_APX8984

ГТС штучно банкрутують – ми подали заяву до ДБР, а Президента просимо скликати РНБО

12:49 21.06.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщина» подала до Державного бюро розслідувань заяву про злочин щодо штучного банкрутства української ГТС і спроби «чорної приватизації» газотранспортної системи, а також звернулась до Президента України Володимира Зеленського з проханням скликати РНБО, аби вивчити ситуацію, що нині несе ризики національній безпеці України.

«Ми подали до ДБР заяву щодо скоєння злочину про доведення української ГТС до навмисного, планового і штучного банкрутства. І команда «Батьківщина» надасть всі необхідні матеріали. Протягом 24-х годин наша заява повинна бути зареєстрована у Єдиному реєстрі, і ми будемо слідкувати за цим розслідуванням», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у Києві, 21 червня.

_APX8821

Парламентарій нагадала, що компанія «Укртрансгаз» напередодні повідомила, що не має можливості своєчасно розраховуватися за контрактами на закупівлю газу для своїх виробничо-технологічних витрат через дефіцит коштів, що ставить під загрозу роботу газотранспортної системи після 24 червня цього року.

Політик також наголосила, що «Батьківщина» звернулась до Президента України Володимира Зеленського, щоб він не дозволив завершитись неприпустимій афері із українською ГТС.

«Просимо Президента України негайно скликати РНБО, щоб вивчити матеріали. Також у Президента є можливість накласти вето на дві постанови уряду Володимира Гройсмана – №496 і №484, які фактично позбавляють Україну ГТС», – наголосила вона і пояснила, що відповідні постанови уряду фактично дозволяють здійснити «чорну приватизацію» на користь невідомих міжнародних інвесторів.

Юлія Тимошенко також наголосила, що «Батьківщина» передала всі документи до Рахункової палати України, щоб вона мала можливість сформувати контрольно-ревізійну групу і вивчити ситуацію щодо штучного банкрутства української ГТС.

«Рахункова палата також може стати учасником надання матеріалів для ведення кримінальної справи проти причетних осіб», – сказала вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також сказала, що команда подала заяву про злочин продали проти голови уряду Володимира Гройсмана, голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, і керівника НКРЕКП, адже «це три людини, які повинні за це відповідати». Але так само, на її переконання, слід розглянути відповідальність Петра Порошенка.

Юлія Тимошенко також закликала Президента Зеленського, щоб він вніс законопроект «Батьківщини» №8107 від 12.03.2018 року про заборону оборудок із ГТС як першочерговий для розгляду в парламенті.

«Якщо комплекс заходів буде проведено, то ми залишимо в державній власності українську ГТС і реально захистимо і національні інтереси, і безпеку країни, в тому числі енергетичну», – завершила Голова Партії ВО «Батьківщина».