Ініціюємо парламентські слухання щодо «земельного питання» – слід почути думку людей

17:07 02.10.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що розгляд Верховною Радою України урядового законопроєкту №2178 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення необхідно зупинити через супротив суспільства, а крім того через порушення процедури розгляду відповідного документу. Разом з тим, Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики ухвалив вкрай важливе рішення про рекомендацію Верховній Раді щодо проведення парламентських слухань з питання ринку землі, а також щодо розгляду альтернативних законопроєктів.

«Неприпустимо ставити на голосування законопроєкт, який не сприймається суспільством і аграріями, і тому команда «Батьківщина» пропонує підтримати проведення парламентських слухань з земельного питання. Слід запросити аграріїв, представників місцевих органів влади і послухати, що говорять люди», – сказала Юлія Тимошенко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, після чого члени комітету підтримали пропозицію Лідера ВО «Батьківщина» щодо проведення парламентських слухань.

_APM4675

Також профільним Комітетом було ухвалено рішення про проведення засідання Комітету у п’ятницю, 11 жовтня, для розгляду альтернативних законопроєктів, зокрема команди «Батьківщини».

Обурення політика викликало те, що Верховна Рада України 2 жовтня ухвалила рішення про включення урядового законопроєкту №2178 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення до порядку денного у порушення процедури.

«Відбулась екстраординарна річ, коли без рішення Комітету було внесено до порядку денного Верховної Ради України законопроєкт щодо продажу землі сільськогосподарського призначення. Прошу вас не підміняти думку України рішенням комітету, який узурпований великими аграрними монополіями. Ви ухвалюєте доленосні для країни рішення, за зачиненими дверима, не спираючись на думку людей», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що станом на сьогодні низка обласних рад, а також 28 районних рад, 9 міських рад, 130 рад всіх рівнів призначили позачергові сесії щодо розгляду питання про недопустимість розгляду законопроєкту, який Верховна Рада України вже включила до порядку денного.

«Якщо парламент і ваш Комітет є виразниками ідей суспільства, то ви не можете не почути, що вся країна кричить – зніміть із розгляду цей законопроєкт про розпродаж української землі сільськогосподарського призначення без будь-яких правил», – закликала народний депутат.

Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що фракція «Батьківщина» категорично проти ухвалення урядового законопроєкту №2178 щодо продажу землі, і команда «не підтримувала і не підтримує таке ставлення до української землі». Також політик наголосила на необхідності розглянути на Комітеті законопроєкт фракції «Батьківщина» про Всеукраїнський референдум за народною ініціативою, а також законопроєкт щодо недопущення відкриття ринку землі без Всеукраїнського референдуму.