_APM4098

Ініціюємо переговори в Будапештському форматі – це повернення миру, Донбасу і Криму

18:19 04.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що нова влада в Україні після президентських виборів ініціює переговорний процес в межах виконання гарантій Будапештського меморандуму, що стане шляхом до закінчення війни в Україні, повернення окупованих територій – Донбасу і АР Крим.

«Якщо так станеться, що наша команда візьме відповідальність за країну після президентських виборів, ми ініціюємо переговори в рамках виконання гарантій Будапештського меморандуму, що правильно поставить питання з боку України», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із відомими економістами та експертами, яку проводить Європейська Бізнес Асоціація.

_APM3725

Політик нагадала, що Будапештський меморандум як гарантія недоторканності кордонів України був підписаний за участі США, Великобританії, Росії та власне України, а згодом приєднались Франція і Китай. Крім того, переговори можна провести у форматі «Будапешт+», що передбачає залучення канцлера Німеччини і представника ЄС. Саме тому Україна має апелювати саме до цього міжнародно-правового документу, чого за весь час війни жодного разу не зробив чинний президент Петро Порошенко.

«Україна за 4,5 роки війни не почала справжній, дієвий, глибокий дипломатичний діалог. Тому слід розпочинати принципово новий процес на базі Будапештського меморандуму. Або ми йдемо за міжнародним правом, або слід сказати, що міжнародне право і відповідні документи – нічого не коштують!», – сказала Юлія Тимошенко.

Парламентарій також звернула увагу, що сьогодні є неприпустимим винесення питання Криму «за дужки», і команда «Батьківщини» буде добиватись того, щоб не лише окупований Донбас, але і окупований АР Крим були повернені в Україну.

«Наша команда нікому не дасть право легалізувати мовчання щодо питання повернення Криму. Адже якщо хтось захоче легалізувати окупацію Криму, то це стане програшем всього демократичного світу і існуючого світового порядку. Ми будемо жорстко працювати, але в межах існуючого міжнародного права», – сказала народний депутат і додала: «Ми не втрачаємо жодного дня, проводимо міжнародний діалог, і я точно знаю, що окреслений план стане прийнятним шляхом, який приведе до миру на Донбасі повернення Криму».