Ініціюємо встановлення законом прожиткового мінімуму для людей на рівні фактичного розміру

15:41 18.09.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко ініціює законопроект, який пропонує затверджувати розміри прожиткового мінімуму на рівні його фактичного розміру.

«Пропоную законом встановити, що в бюджеті на рік, який планується, не можуть бути закладені соціальні стандарти – як то пенсії, заробітні плати тощо – нижчі, аніж встановлений за методологію фактичний прожитковий мінімум», – сказала Юлія Тимошенко під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів під час обговорення включення до порядку денного проекту закону №1175 від 29.08.2019 щодо затвердження прожиткових мінімумів на рівні фактичного розміру.

_APM9635

Так, законопроектом передбачено, що Законом України про державний бюджет повинні затверджуватися прожиткові мінімуми на рівні прогнозного фактичного прожиткового мінімуму. Якщо протягом двох місяців затверджені прожиткові мінімуми є меншими від фактичних розмірів, Кабінет Міністрів України повинен надати на розгляд Верховної Ради України відповідні зміни до Закону України про державний бюджет.

По-друге, законопроект пропонує здійснювати перегляд фактичного прожиткового рівня у бік збільшення, адже така необхідність виникає через інфляційні процеси в українській економіці.

«За законом фактичний прожитковий рівень за методологією залежно від різних обставин – і в першу чергу за наслідком інфляції – повинен переглядатись. І тому друга позиція – закласти імперативно законним порядком таку індексацію залежно від інфляції і інших чинників. Це – зміст цього закону», – повідомила вона і додала, що мінімальна заробітна плата для людей також не повинна бути меншою, аніж законом встановлений прожитковий мінімум.

Голова фракції наголосила, що реалізація законопроекту потребуватиме додаткових видатків з бюджету у 2020 році, які можуть бути профінансовані за рахунок недопущення укриття податків і зборів у тіньовому секторі економіки та офшорних зонах внаслідок ухвалення двох законопроектів щодо деофшоризації, а також за рахунок перерозподілу видатків державного бюджету. Також, на переконання політика, можна отримати додаткові надходження через правильне оподаткування експорту і налагодження прозорої роботи митниці.

Парламентарій звернула увагу, що під час останньої парламентської виборчої кампанії всі політики обіцяли забезпечувати захист громадян України і дбати про їх добробут.

«Люди очікували на зміну парадигми, яка виведе країну із стану крайньої бідності. І я повністю розділяла позицію, оголошену на виборчій кампанії політиками – про кінець епохи бідності. Тому або ми далі продовжуємо політику Гройсмана-Порошенка і заганяємо Україну на 136 місце за рівнем щастя і останнє місце за рівнем бідності на європейському континенті, або – якщо ми виводимо країну із цього стану – то це перше, що слід зробити у бюджеті на наступний рік», – завершила вона.