_APX4055

Інноваційна економіка, доступні кредити і держпідтримка – ми піднімемо підприємництво

14:55 01.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що реалізація Нового економічного курсу України, що включає в себе побудову соціальної ринкової економіки на основі інноваційного розвитку, а також забезпечення належної грошово-кредитної політики для українських підприємців, дозволить Україні стати економічно потужною і конкурентною в світі.

«Новий економічний курс України – це перебудова всієї економіки в принципах і мейнстрімах 4-ої промислової революції. Нам потрібно відходити від застарілої сировинної і переходити до інноваційної моделі побудови економіки, яка базується на інноваційних продуктах і технологіях, і на всіх інноваційних процесах», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі з підприємцями на Полтавщині.

За словами політика, нині Україна отримує від експорту аграрної продукції 18 млрд євро щорічно, в той час як за умови створення системи держаної підтримки аграрного сектору і продажу готової продукції, країна могла б здобути близько 180 млрд євро прибутку.

«В Новому економічному курсі України ми чітко визначаємо, що ми обираємо стратегією не торгівлю сировиною, а ми повинні перебудувати інноваційну економіку», – додала вона.

Юлія Тимошенко також наголосила, що нова влада забезпечить належну грошово-кредитну політику, щоб українські підприємці змогли отримати доступні довгострокові кредити із страхуванням ризиків.

«Хіба можуть українські підприємці бути успішними, якщо весь світ бере кредити під 2-3% річних, а ми – під 20% річних? І чи можемо ми за таких умов бути конкурентними у світі? Поки ми будемо торгувати кредитами під 20% і створювати умови, за яких підприємець не зможе взяти кредити, то ми ніколи не зможемо підняти нашу економіку!», – констатувала Голова Партії ВО «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також наголосила, що в Україні рівень забезпечення кредитами складає всього лише 30% від потреби підприємців, що робить економіку знекровленою.

«Це – ще один блок, який ми повинні врегулювати, а для цього нам потрібно змінити керівництво НБУ», – зауважила вона.

Політик також сказала, що сьогодні у вкрай вразливому становищі через відсутність доступних кредитів перебувають українські аграрії, які позбавлені належної держаної підтримки і не можуть розвивати галузь на належному рівні. А крім того під впливом і контролем аграрних монополій, аграрії змушені продавати вироблену продукцію за безцінь. Тож Новий економічний курс робить ставку на фермерські господарства, на малі та середні сільськогосподарські підприємства і передбачає докорінну зміну податкової політики.

«Думаю, що ми поправимо грошово-кредитну політику і перейдемо на довгострокове кредитування, на модернізацію виробництв і імпортозаміщення, а також до повного переоснащення нашого економічного життя за рахунок довгострокових кредитів. Я вірю в Новий курс України, і знаю, що нам потрібно побудувати свою національну стратегію і свій національний шлях», – підсумувала вона.