_APX9782

Інноваційна економіка, інтелект і конкуренція за людину – основа успішної країни

17:27 21.09.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що інноваційна модель розвитку економіки України на відміну від сировинної має стати основою Нового економічного курсу України.

«Інноваційна економіка – це інтеграція в мейнстрім четвертої промислової революції. У світі йде індустріалізація 4.0, а ми з вами залишилися у середньовіччі: там, де немає успіху, економічного розвитку. Тобто ми – у сировинній ніші», – сказала Юлія Тимошенко під час Форуму «Новий економічний курс України», що проходить у Києві.

Політик наголосила, що модель сировинного розвитку економіки не має майбутнього.

«Чим більше ми вирощуємо сировини, тим нижча її ціна, тим нижчий попит, і як наслідок – мізерний прибуток», – констатувала парламентарій.

Юлія Тимошенко також зазначила, що якщо порівняти Україну і Естонію, Норвегію, Ізраїль і Сінгапур, які мають найкращий інноваційний розвиток, то статистика рівня ВВП на душу населення вражатиме.

«ВВП України – 112 млрд дол., а ВВП в сумі цих чотирьох країн – трильйон доларів! Водночас Кремнієва долина, яка за своєю площею співмірна з Києвом, але має 235 млрд дол. щорічно ВВП», – навела приклад парламентарій.

На її переконання, якщо Україна не запровадить стратегію інноваційного економічного розвитку, то не стане повноцінним учасником четверної промислової революції.

«І тоді виникає загроза нашого суверенітету, державності», – впевнена Юлія Тимошенко.

На переконання парламентарія, має бути створене Міністерство інноваційного розвитку, робота якого буде докорінно «відрізнятись від наших нинішніх структур і міністерств радянського типу».

«У нове міністерство мають прийти найінтелектуальніші люди країни, які точно знають, як розвиваються інновації, як функціонують інформаційні технології», – резюмувала Голова Партії ВО «Батьківщина».