Tymoshenko_112_005

Люстрація – відволікання уваги, а суспільство вимагає реальної відповідальності високопосадовців

20:42 17.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що українське суспільство вимагає реального притягнення до відповідальності тих високопосадових осіб, які вчиняли корупційні злочини проти країни, а не імітації процесу під назвою «люстрація», яка торкнулась виключно чиновників середньої ланки.

«Люстрація за 5 років нічого не змінила на краще в країні, а навпаки – зробила корупцію, по суті, частиною управління країною. І це перша проблема: люстрація – не спрацювала», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Вечірній прайм» у ефірі телеканалу «112 Україна».

На переконання політика, за час дії Закону України «Про очищення влади», не спрацювали ані прокуратура, ані суди, щоб притягнути до кримінальної відповідальності тих, хто «при Януковичі забирав бюджетні фінанси, ресурси і родовища природних копалин». Натомість під люстрацію потрапили лише чиновники середньої ланки.

«Щоб відволікти увагу, люстрували середню ланку чиновників і невідомих людей, а ключових махрових корупціонерів люстрація не торкнулась. І таким чином люстрація з 2014 року не припинила корупцію, зловживання, бідність людей, використання ресурсів України на користь кланової олігархії, а стала лише гаслом для людей», – обурилась вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також додала, що на її переконання, слід не проводити люстрацію, а реально притягнути до кримінальної відповідальності причетних до корупції осіб, але попередньо провівши повний аудит всіх галузей життя.

«Зараз потрібна не люстрація, а слід посадити кожного, хто доторкнувся до державної копійки. А тому слід здійснити притягнення до відповідальності конкретних винних осіб, яких необхідно виявити під час проведення аудиту всіх галузей життя країни», – впевнена парламентарій. Вона додала, що для цього Україні потрібні ефективна і незалежна прокуратура, яка буде боротись із корупцією і зловживаннями, незалежні суди, ДБР і незалежні контролюючі органи.