_APX2477

Масштабна заборгованість за ЖКП – свідчення тотального зубожіння українців

19:48 11.05.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що через непрофесійну і корупційну політику чинної влади, та, зокрема, через необґрунтовано встановлені тарифи на комунальні послуги, українці перебувають на межі зубожіння, свідченням чому є тотальна заборгованість населення за житлово-комунальні послуги.

«Станом на сьогодні заборгованість за житлово-комунальні послуги складає понад 25,5 млрд грн. Це говорить про те, що для українців є непосильними тарифи, і при цьому жодні субсидії не допомагають у цій ситуації», – сказала Юлія Тимошенко у прямому ефірі на телеканалі «ZIK».

Відповідно до наведених даних під час прямого ефіру, заборгованість населення із 1 березня 2017 року за газ складає понад 7 млрд грн, за опалення і гарячу воду – понад 10 млрд грн, за сплату прибудинкових територій – близько 2,5 млрд грн, та за водопостачання – понад 1 млрд грн.

«З українських родин вже немає що брати, але влада продовжує це робити», – обурилась парламентарій.

Політик також зауважила, що на поточному пленарному тижні Верховна Рада України має намір розглянути законопроект щодо запровадження так званої спеціальної плати за надання житлово-комунальних послуг, що є неприпустимим явищем.

«Вони запроваджують абонплату за надання житлово-комунальних послуг у спеціальних структурах, які обслуговують будинки. І вони не зупиняться на тому, щоб брати гроші у українців – незаконно, нечесно і несправедливо», – сказала Лідер Партії ВО «Батьківщина».

Юлія Тимошенко зауважила, що команда «Батьківщина» свого часу подала позов до суду проти Кабміну і НКРЕКП через необґрунтовано встановлені тарифи, проте суд протягом року не виніс жодного рішення у відповідній «тарифній справі». Крім того, український парламент також не зацікавлений у вирішення вкрай актуальної для українців проблеми.

«Ми подали позов до суду проти нечесних тарифів, проте суд протягом року не виносить жодного рішення. Крім того, ми вносили до парламенту законопроекти, які повертають тарифи не обґрунтований рівень для українців. Але Верховна Рада України, парламент і президент залишаються бездіяльними», – зауважила політик.

Крім того, Юлія Тимошенко зауважила, що сьогодні у парламенті готується до остаточного ухвалення законопроект про так званий ринок електроенергії, через що, зокрема, відбудеться суттєве зростання тарифів на електроенергію для населення.

Політик зауважила, що сьогодні у Верховній Раді України фактично утворено коаліцію за участі депутатів «Опозиційного блоку», «Народного фронту», «Блоку Петра Порошенка» та «Радикальної партії Олега Ляшка», які діють всупереч національним інтересам держави, а змінити економіко-соціальну ситуацію в країні можна лише шляхом докорінної і негайної зміни влади.

«Поки ми всім народом цю владу не приберемо конституційними засобами, ми не зможемо змінити ні тарифну, ні податкову політику, ні знищити корупцію. І тому нам треба не опускати рук, консолідовувати суспільство, адже або буде жити ця влада, або буде жити Україна», – підсумувала Юлія Тимошенко.