_APM5244

«Медреформа» неприпустима до втілення – мають місце перші негативні тенденції

13:11 16.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що започаткована урядом так звана медична реформа негативним чином позначається на наданні медичного забезпечення населенню України і вже демонструє перші негативні тенденції, а тому має бути принципово переглянута.

«Сьогодні кожен лікар першої ланки – так званий сімейний лікар – повинен самостійно укласти понад 2 тисяч контрактів із пацієнтами. Але хочу запитати: у якій країні роблять медичну реформу? І хіба не розуміють, що обслужити 2 тисячі людей протягом роком один лікарем – неможливо», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами політика, крім іншого, відповідні контракти із пацієнтами кожен лікар першої ланки повинен здійснити у електронній формі і відповідним чином опрацювати, що об’єктивно є неможливим до виконання.

«Покажіть, де лікарі у сільських районах зможуть знайти електронне забезпечення всього процесу? Адже більшість не володіють технологіями роботи із комп’ютером, і де їм взагалі комп’ютер знайти?», – обурено запитала вона.

Парламентарій також нагадала, що відповідно до чинного законодавства, для лікарів першої ланки передбачено виділення бюджетних коштів, в той час як для лікарів другої ланки – спеціалізованих фахівців – бюджетних коштів не передбачено, що матиме свої негативні фінансові наслідки для населення.

«Всі бюджетні гроші буде витрачено на лікарів першої ланки – так званих сімейних лікарів, а потім послуги професійних лікарів – кардіологів, ортопедів, інфекціоністів – будуть оплачуватись грошима із кишені людини», – обурено зауважила голова фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що проведення реформ саме у такому вигляді є неприпустимим, а тому відповідне питання потребує особливої уваги і контролю, через що фракція «Батьківщина» буде тримати питання реалізації так званої медичної реформи у фокусі.

«Ми детально вивчаємо, як у кожному районі і населеному пункті проходить реалізація медичної реформи, адже лікарі просто кричать, що відбувається сьогодні із наданням медичних послуг. Щоб це змінити, потрібно прибирати тих людей, які такі речі санкціонували, голосують і втілюють у життя. Інакше якщо ця «медична реформа» запрацює на повну потужність, то ми третину нації втратимо», – підсумувала Юлія Тимошенко.