_APX3336

Мета Порошенка від продажу землі – надприбутки «аграрної мафії», – зупинімо це!

15:31 19.04.2017

Лідер Партії ВО «Батькивщина» Юлія Тимошенко впевнена, що президент України Петро Порошенко намагається відкрити ринок продажу сільськогосподарських земель в України для отримання надприбутків аграрною мафією від продажу землі, при цьому не скористався своїм правом як Гаранта Конституції про оголошення Референдуму щодо питання продажу сільськогосподарської землі за ініціативою президента.

«На чолі аграрної мафії стоїть Гарант Конституції – президент України Петро Порошенко, який своїй «аграрній сім’ї» накопичив сотні тисяч гектарів для того, щоб її легалізувати через продаж на так званих аукціонах. Забравши землю безкоштовно на фальшивих аукціонах – влада планує на продажі землі заробити до 3,5 трлн євро, що у 40 разів більше, аніж щорічне ВВП України», – сказала Юлія Тимошенко під час зборів ініціативної групи щодо організації Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу сільськогосподарської землі, що відбулись у Києві.

За словами політика, в Україні зосереджено 42 млн га родючої землі, що складає 10% всіх родючих земель світу. При цьому 1 га гектар землі у Німеччині коштує понад 80 тис. євро, в той час як «у зубожілого народу аграрна мафія на чолі із президентом України скуповує земельні паї по 500-700 доларів за гектар».

«Це – ніщо. Таку кількість грошей у Німеччині навіть не потратять на оформлення документів», – обурено зауважила парламентарій.

На думку Лідера Партії ВО «Батьківщина» важливе питання полягає також у тому, кому буде належати пожиттєвий прибуток від української сільськогосподарської землі. І Україна має обрати таку стратегію, аби розвивати власне фермерське господарство і отримувати прибуток саме від продажу готової переробленої продукції із сировини.

«Від продажу сировини Україна щорічно отримує 17,8 млрд євро. А Італія, яка переробляє сировину і торгує готовими виробами – з гектара землі отримує у 10 разів більше доходів, аніж в Україні», – сказала Юлія Тимошенко і додала: «Якщо ми як нація будемо здатні побудувати переробку сировини, виготовити екологічно чисту продукцію і віддати її на експорт, то це щорічно дасть 178 млрд євро прибутку».

Юлія Тимошенко звернулась до присутніх із тим, що президент України Петро Порошенко як гарант Конституції мав право виконати норму Конституцію України і оголосити про проведення Референдуму за ініціативою президента і «запитати у українців, чи вони хочуть дозволити продаж сільськогосподарської землі», чим не скористався.

«Натомість, він за спиною у народу підписав Меморандум, яким планують дозволити продаж землі, проте не запропонував ініціативу щодо обговорення суспільством питання продажу землі», – сказала політик.

Саме тому, за словами парламентаря, політична сила ВО «Батьківщина» спільно із Асоціацією фермерів України ініціювала проведення «земельного» референдуму за народною ініціативою, щоб з’ясувати у суспільства ставлення щодо відповідного питання.

«Оскільки у президента немає відповідальності поставити свій один підпис щодо проведення Референдуму проти продажу сільськогосподарської землі, нам доведеться зібрати 3 млн підписів, щоб такий Референдум став реальним. Я прошу вас – віднесіться до того із повною віддачею», – звернулась вона до присутніх учасників зборів.