_APM4124

Місія ООН – лише на держкордоні: для відновлення кордону і демілітаризації

23:17 21.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що залучення міжнародної миротворчої Місії ООН для врегулювання ситуації на Сході України є прийнятним лише у тому випадку, якщо відповідна Місія буде розташована на державному кордоні між Україною і Росією, проте у жодному разі не на лінії розмежування із окупованими територіями.

«Місія ООН повинна бути розташована на державному географічному кордоні між Україною і Росією, але у жодному разі – не на лінії розмежування. Це дуже принципова річ», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна», коментуючи результати сьогоднішньої зустрічі президента України і Сполучених Штатів Америки.

За словами політика, нині чимало розмов у політичних колах йде про розташування Місії ООН по всій окупованій території, що «викликає очевидне занепокоєння», адже у такому разі «українська територія стане «сірою зоною».

«Саме тому мені хотілось би почути від президентів України, США, лідерів країн-членів ООН, що якщо в Україну буде залучено Місію ООН, то лише на кордон між Російською Федерацією і Україною, щоб відновити кордон, не дати можливості потрапляння зброї і військової техніки на територію України, і просунення військ держави-окупанта на територію України», – пояснила парламентарій.

Юлія Тимошенко також акцентувала, що Партія ВО «Батьківщина» очікує, що відповідна Місія ООН «повністю демілітаризує окуповану територію України», а встановлення миру в Україні відбудеться силами української офіційної влади.

«Необхідно, щоб на окуповану територію повернулась Україна і українці. Це принципові речі», – наголосила вона.

Водночас, Юлія Тимошенко наголосила, що світовий досвід залучення міжнародної миротворчої Місії ООН є неоднозначним, і має більшою або меншою мірою позитивний ефект.

«Залучення міжнародної миротворчої Місії ООН є суперечливим кроком, проте всі попередні плани – провалились. І у історії світу є різні результати і наслідки діяльності Місії ООН: від повних провалів, до більш-менш успішних операцій», – наголосила вона.

Саме тому, на думку голови фракції «Батьківщина», миротворча місія «не повинна перетворитись у міфотворчу», а вище керівництво держави повинно побудувати принципово іншу стратегію шляхом дипломатичних кроків для вирішення надскладної ситуації на Сході України і повернення Криму під юрисдикцію України. Мова іде, передусім, про повернення до Будапештського меморандуму, який гарантував Україні територіальну цілісність, суверенітет і захист кордонів. В той час як «мінські угоди», підписані із окупантами, не надали очікуваного суспільством результату.

«У Будапештському меморандумі чітко прописано ті гарантії, як недоторканність кордонів і мир на нашій території у тому випадку, якщо Україна добровільно відмовиться від ядерної зброї. Якщо такі міжнародні пакти не будуть виконуватись, то це означатиме, що процес ядерного роззброєння є тупіковим. Оскільки кожна країна, яку будуть залучати до скорочення ядерних арсеналів і відмови від ядерної зброї, матиме приклад того, що Україну фактично обманули», – пояснила Юлія Тимошенко.

У свою чергу, на думку політика, будь-який президент України як Гарант Конституції мав би «вибудувати правильно дипломатичні переговори».

Юлія Тимошенко водночас зауважила, що питання запровадження контрактної армії є принципово важливим для України, і якби свого часу така ініціатива була запроваджена, то Україна не була би такою мірою беззахисною перед окупаційними військами Російської Федерації.

«Коли я очолювала Уряд, то внесла законопроект про запровадження професійної контрактної армії, проте відбувся супротив. І якби ми зробили професійну, сильну і належним чином озброєну контрактну армію, то сьогодні нам не довелось би кидати у зуби окупантів українських молодих хлопців, які не вчились воювати», – наголосила вона.

Парламентарій також додала, що сьогодні також слід повертатись до питання запровадження професійної контрактної армії.

«Сьогодні слід також говорити про контрактну армію і не гнати на війну тих, хто не вміє професійно захищати Україну, а закривають своїми тілами», – додала вона.

Юлія Тимошенко також вкотре закликала президента України Петра Порошенка і високопосадовців припинити заробляти на війні.

«Шлях до миру – це в тому числі припинення роботи тієї влади, яка бачить війну як свій заробіток, як прикриття від народу України для скоєння відвертих неправомірних і злочинних дій проти українського народу», – підсумувала Юлія Тимошенко.