_APX3409

Мораторію на продаж землі – бути!

15:51 15.02.2018

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що відмова Конституційного суду України у відкритті провадження у справі за поданням 55 народних депутатів про визнання незаконним продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі – є перемогою для України.

«Усі спроби натиснути на Конституційний суд і визнати незаконним продовження мораторію на продаж землі виявилися марними. Судді ухвалили єдино правильне рішення. Це перемога України над корупцією та свавіллям, які нині правлять бал», – сказала Юлія Тимошенко.

Політик повідомила, що відповідно до статті 13 Конституції України «земля та її надра належать українському народу». У нинішніх умовах продаж землі є неможливим, адже жоден фермер не здатен придбати землю через відсутність коштів, адже соціально-економічна ситуація в Україні є вкрай критичною.

«Продаж землі за нинішніми цінами зробить селян жебраками. Натомість олігархи та іноземці скуплять наш найцінніший ресурс за безцінь. Ми втратимо продовольчу незалежність, а 14 млн селян просто викреслять з життя, бо вони будуть непотрібні», – повідомила Юлія Тимошенко.

За словами Лідера ВО «Батьківщина», рішення Конституційного суду України означає, що «в України залишився шанс і величезний ресурс, щоб піднімати економіку і ставити країну на ноги після повного перезавантаження влади».

Політик також нагадала, команда «Батьківщина» має розроблену комплексну програму щодо відродження аграрного сектору країни, і яка відводить основну роль фермерським господарствам. На її переконання, сільськогосподарська земля повинна залишатися у державній власності, а власникам паїв слід надати можливість продати її за ринковою ціною громаді чи державі.