_APM3086

Ми спільно захистили землю від нахабного привласнення

02:48 08.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що команда «Батьківщини» внаслідок спільної боротьби із українським суспільством змогла примусити Верховну Раду України пролонгувати терміном на 1 рік заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення.

«Сьогодні до Верховної Ради України прийшли небайдужі українці, представники ГО «Асоціації фермерів і приватних землевласників України», профспілки аграріїв, громадські організаціям, які представляють інтереси фермерів і аграрний комплекс. Хочу подякувати людям за спільну боротьбу і підтримку щодо продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі «NewsOne».

За її словами, також у всіх регіонах України до представництв органів влади вийшли сотні людей заради того, щоб «примусити у передостанні дні роботи Верховної Ради перед новим роком пролонгувати заборону на продаж сільськогосподарської землі».

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що відповідну ініціативу у парламенті підтримали «236 народних депутатів, які не дали можливості статись національній трагедії щодо зняття мораторію на продаж землі», хоч в цей же час провладні депутати наполегливо виступали за скасування мораторію.

«Сьогодні прихильники скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі не соромились битись на парламентській трибуні за його скасування, вони бігали по залу, атакували трибуну і переконували зал голосувати за те, щоб із 1 січня 2018 року земля не належала українцям», – зауважила вона і додала, що фракція «Блоку Петра Порошенка» і інші фракції більшості проголосували проти продовження мораторію, таким чином ідучи проти інтересів країни.

Юлія Тимошенко зауважила, що сьогодні світові ціни на землю є досить високими, в той час як у українців олігархічні клани хочуть скупити землю за безцінь.

«Вартість землі у Австрії сягає 42 тис. дол. США за гектар, а у Німеччині – 70 тис. євро за гектар, у той час як у українців її хочуть скупити по 700 доларів», – наголосила політик.

Крім того, за її словами, у Канаді 91% землі перебуває у державні власності, у США – 50%, у Ізраїлі – 91%, у Франції – 60%, в той час як в Україні сьогодні у державні власності перебуває лише 35% землі.

«Ми вже порушили межу стабільності національної безпеки України щодо балансу виробництва харчових продуктів на державній землі», – застерегла парламентарій.

Юлія Тимошенко також пояснила, що ухвалення відповідного законопроекту є беззаперечно позитивним рішенням, проте фракція «Батьківщина» подавала у парламенті більш системний законопроект, який продовжував мораторій на 5 років, і водночас пропонував надати державі право викуповувати у людей паї за ринковою вартістю.

Парламентарій додала, що сьогодні принципово важливо для України розробити комплексну систему розвитку фермерських господарств і в цілому підняти на ноги аграрний сектор країни.

«Потрібно зробити так, щоб у нас принаймні існувало 2,6 млн фермерських господарств. Щойно ця влада буде у конституційний спосіб усунена народом України, треба буде ухвалити стратегічно сильну програму розвитку українського фермерства», – повідомила вона.

За словами політика, необхідно надати доступні довгострокові і короткострокові кредити для фермерських господарств, запровадити систему підтримки фермерства, субсидій, відшкодувань, прибрати непосильну податкову систему і запровадити фіксований і адекватний податок на гектар землі.

Як відомо, сьогодні Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала народних депутатів проголосувати за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Попередньо «Батьківщина» домоглась, щоб відповідне питання було ініційоване до розгляду профільним комітетом з питань аграрної політики і земельних відносин, та винесене на розгляд Верховною Радою.