_APM9184

Мир і території – повернуться, а «кримська стіна» – впаде

00:11 26.03.2019

Кандидат у Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що на посаді нового Президента України ініціює проведення міжнародного переговорного процесу на базі виконання гарантій Будапештського меморандуму, щоб встановити в Україні стійкий мир, повернути окуповані території Донбасу і АР Крим, а також відродити зруйноване життя громадян цих територій.

«Знаючи багато світових лідерів особисто, я веду переговори про те, щоб відразу після президентських виборів невідкладно створити «Будапештський формат+» для виконання гарантій Будапештського меморандуму. Знаючи настрої лідерів, я запевняю: гарантії перед Україною будуть виконані, і ми повернемо мир на Донбас», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

За словами політика, переговори про досягнення миру і повернення окупованих територій не проводились чинною владою у правильному форматі, що означає, що «комусь в Україні мир не потрібен». При цьому «мінський формат» не дав очікуваного результату, а «нормандський формат» не збирався у своєму складі вже 2,5 роки.

«З одного боку, у нас за спиною здійснювали речі, несумісні із досягненням миру. З іншого – не проводились жодні переговори, не ухвалювались жодні рішення і не прокладався жоден шлях до миру. Це означає, що процес встановлення миру сьогодні не йде», – запевнила кандидат у Президенти і додала, що чинний Президент України Петро Порошенко як Головнокомандувач не здійснив належних кроків для завершення війни, бо для нього «війна перетворилась на цинічне і жорстоке заробляння мільярдів на війні, крові і смертях».

Говорячи про повернення окупованого Криму, вона зазначила, що це питання потребуватиме більше часу для вирішення. Юлія Тимошенко запевнила, що попри це, вона «ніколи не дозволить звикнути до думки, що Крим – це не українська територія». Так, повернути Крим, на думку кандидата у Президенти, можна за прикладом возз’єднання Німеччини, яка «показала високий клас того, як будувати успішну, заможну і красиву країну».

«Я вірю, що ми, українці, за наступні 5 років зможемо показати високий клас, наші ресурси і можливості поставити на службу українцям… Переконана, що наша «кримська стіна» так само впаде, Крим буде українським і таким самим щасливим, як і вся Україна», – запевнила Голова Партії ВО «Батьківщина» і наголосила, що новий Президент ініціює створення міжнародного Фонду із відновлення і розвитку Донбасу, учасниками якого стануть країни-гаранти.