_APM6956

Надію Савченко треба визволяти з полону

12:35 12.01.2015

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко заявляє про необхідність негайного звернення Верховної Ради України до лідерів західних демократичних країн та Парламентської асамблеї Ради Європи у зв’язку із загрозою життю народного депутата Надії Савченко, яка незаконно утримується у російській в’язниці.

“Я просила би проголосувати за звернення до лідерів Європи, Сполучених штатів, які будуть найближчими днями збиратись для того, щоб вирішувати військовий конфлікт, який триває на сході України, до Парламентської асамблеї Ради Європи, розглянути питання того, що життя народного депутата, члена Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко знаходиться зараз під прямою загрозою. Я вас просто прошу завтра це першим питанням поставити”, – заявила Юлія Тимошенко сьогодні на засіданні Погоджувальної ради парламенту.

Лідер фракції “Батьківщина” також запропонувала заслухати звіт представників органів державної влади, в компетенції яких знаходиться питання визволення української льотчиці.  “Я просила би завтра заслухати міністра юстиції, голову Служби безпеки України, які стоять на чолі обміну заручниками”, – зазначила вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що народний депутат фракції “Батьківщина” Надія Савченко вже 31-й день голодує у російській в’язниці. “Це прямо загрожує її життю та здоров’ю. У нас один народний депутат, один член Парламентської асамблеї Ради Європи, який знаходиться зараз за гратами у Путіна. Вона вже не встає, вона практично вже не реагує на обставини навколо неї, тому що вона знаходиться в надважкому фізичному стані”, – підкреслила лідер фракції “Батьківщина”.