_APX8199

Належні медична і пенсійна реформи, справедливі тарифи – ми здійснимо зміни

16:50 06.03.2019

Кандидат у Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що у разі її перемоги на президентських виборах буде реалізовано три важливі кроки для поновлення соціальної справедливості – здійснення ефективної медичної реформи на основі впровадження страхової медицини, пенсійної реформи – на базі персоніфікованої системи, а також буде переглянуто тарифи для населення із встановленням їх справедливого і посильного для людей розміру.

«Сьогодні влада заявляє про проведення 144-х реформ. Але такі реформи, на жаль, не створили кращих умов для життя людей. Наприклад, реалізована владою реформа системи охорони здоров’я зробила медицину недоступною для більшості людей», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із громадою міста Тульчин, що на Вінниччині.

Політик наголосила, що нині у парламенті зареєстровано «розроблений медичною спільнотою і Асоціаціями пацієнтів законопроект про страхову медицину, де роботодавці будуть оплачувати обов’язкове медичне страхування із одночасним зниженням податків, а непрацюючі – пенсіонери, діти і непрацездатні – отримують страховку від держави, що є загальносвітовою практикою».

«Цей законопроект буде ухвалено відразу після обрання нового Президента України», – запевнила вона.

На думку Юлія Тимошенко, другою неприпустимою реформою від влади є пенсійна реформа. Політик переконана, що необхідно переходити на персоніфіковану модель, що також є звичною практикою в усьому цивілізованому світі.

«Якщо ми рухаємось в Європу, то нам слід ухвалити закон про європейське пенсійне забезпечення і впровадження європейської пенсійної моделі. Ми маємо розроблений законопроект», – сказала кандидат у Президенти і пояснила, що відповідно до запропонованої моделі для всіх людей в Україні у державному банку буде відкрито приватні пенсійні рахунки, куди будуть здійснюватись відрахування, які будуть регулярно індексуватись і на які будуть нараховуватись депозитні відсотки.

За словами політика, тертя неприпустима реформа – це так звана реформа енергоринку із встановленням несправедливих тарифів для населення.

«Вони розпоряджаються газовими родовищами і мають монопольне право встановлювати тарифи для населення. Це – неприпустимо. Тому, по-перше, слід природний газ українського видобутку спрямувати на потреби людей і бюджетних установ, а також встановити адекватну ціну на газ, що за всіма розрахунками складає 3,50 грн за тис. м куб., а не як нині – 8,55 грн за тис. м куб.», – пояснила Юлія Тимошенко і нагадала присутнім, що нещодавно вона виграла суд за позовом проти уряду України щодо незаконного підвищення ціни на газ для населення України, і новий Президент перегляне тарифи в сторону двократного зменшення, щойно прийде до влади.