_APM5188

Нарощування держборгу – неприпустиме, а невигідні запозичення – руйнація економіки

01:20 22.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що нинішня українська влада проводить непрофесійну фінансово-економічну політику, що призводить до руйнації фінансового сектору і економіки України. Прикладом цього може слугувати запозичення Україною 3 млрд дол. від розміщення єврооблігацій терміном на 15 років під 7,375% річних.

«Ми чуємо переможні реляції президента України про запозичення 3 млрд дол. під 7,375% річних. Але те, що демонструється перемогою – є глибинною поразкою, приниженням і руйнацією майбутнього України», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого ефіру на телеканалі «112 Україна».

За словами політика, станом на сьогодні державний борг України сягнув показника, який є співмірним ВВП України, проте «представники української влади продовжують запозичати кошти і перераховувати їх на власні офшорні рахунки».

«Отримання 3 млрд дол. під 7,35% річних є неприпустимим, тому що такі кредити можна отримати під 1-2% річних. І тому я хочу бачити поіменно, хто отримав від цього «відкати», – обурено зауважила парламентарій.

Юлія Тимошенко нагадала, що за часів її прем’єрства під час розгортання світової фінансової кризи, державний борг України складав близько 30% ВВП, а державний золотовалютний резерв становив 30 млрд дол. Водночас, щоб наочно продемонструвати об’єм нинішнього державного боргу України, Юлія Тимошенко порівняла його із об’ємами фінансування окремих галузей життя країни.

«Станом на 2018 рік Україні потрібно виплатити державного боргу та коштів для його обслуговування на рівні 306 млрд грн. В той час як дохід Пенсійного фонду України складає 221 млрд грн. Тобто, необхідна для виплати сума на погашення державного боргу і його обслуговування – у 1,5 рази більше, аніж об’єм Пенсійного фонду», – навела приклад парламентарій і додала: «Так само видатки Державного бюджету на освіту становлять 209 млрд грн, а видатки на оборону воюючої країни – 82 млрд грн».

«Такої катастрофи, яку заподіяли нинішні керманичі, в Україні ніколи не було», – наголосила вона.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо альтернативних шляхів погашення державного боргу України, Юлія Тимошенко навела низку позицій, у разі виконання яких Україна не потребуватиме залучення непідйомних для української економіки і суспільства запозичень.

«Альтернатива – припинити запозичати. Потрібно закрити кореспонденцію із офшорами, а для цього слід ухвалити подані фракцією «Батьківщина» законопроекти про деофшоризацію економіки. При цьому Україна зможе у перший же рік отримати 67 млрд грн додаткових надходжень, за рахунок яких можна буде частково погасити державний борг України і не запозичати міжнародні кошти», – сказала Лідер фракції «Батьківщина».

Політик зауважила, що також дієвим кроком вбачає врегулювання ситуації на українській митниці і викорінення контрабанди, яка збагачує українських високопосадовців.

«Слід взяти під контроль українську митницю. Адже за рахунок дії програми «Контрабанда – стоп!» за часів мого прем’єрства, утричі було збільшено дохід від митниці до Державного бюджету країни», – нагадала вона.

Також Юлія Тимошенко зазначила, що нинішній рівень ВВП у доларовому обчисленні порівняно із 2014 роком є нижчим у 1,7 рази, або на 70%. А тому слід негайно і принципово змінювати грошово-кредитну політику, адже «українська економіка за таких умов гине і згортається як шагренева шкіра».

«Для початку слід знизити непосильні кредитні ставки, адже не може економіка розвиватись, якщо кредитна ставка складає 20-25% річних», – пояснила вона.

А крім того, на думку парламентарія, слід навести лад у фінансовій і банківській галузях, адже сьогодні «президент Порошенко і Гонтарева знищили у ліквідованих банках кошти і майно середнього класу». «Слід змінювати це і повернути державні ресурси, бо мати співмірні із ВВП Україною борги є неприпустимим», – акцентувала Голова Партії ВО «Батьківщина».

«Вихід є, і він – професійний і короткий. Адже протягом 2-3 років правильної політики Україну можна буде поставити на ноги, а для цього потрібно нинішню партію крадіїв і корупціонерів відправити у черговий Ростов-на-Дону», – підсумувала Юлія Тимошенко.