_APM4600

Національна агенція здоров’я – корупційна годівниця із необмеженими повноваженнями

14:38 08.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що створення Національної агенції здоров’я як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів зі спеціальним статусом – є неприпустимим, оскільки відповідна структура об’єднує широкі повноваження, що суперечить світовій практиці, і призведе до виникнення корупційних ризиків.

«Буде створено Фонд, який стане новою корупційною годівницею. Цей Фонд через «своїх людей» буде і контролювати якість надання наданих медичних послуг, і платити за них. Але в жодній країні світу ці дві функції не суміщають, а отже, це – корупція», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу у Верховній Раді України, коментуючи урядову медичну реформу.

За словами політка, медична реформа передбачає, що з місцевих бюджетів буде забрано всі субвенції у розмірі понад 80 млрд. грн, які виділяють в регіони для медичної галузі.

«Ці субвенції місцеві громади втрачають на ліки, лікування, заробітну плату лікарям і медичному персоналу. А тепер у людей хочуть забрати 80 млрд грн і на цьому поживитись. Тобто, на місця вже ні копійки на медичне забезпечення не буде виділено», – обурилась парламентарій.

Юлія Тимошенко нагадала, що напередодні Верховна Рада України проголосувала за законодавчу ініціативу щодо здійснення закупівель ліків через міжнародні фінансові організації, що давало б можливість отримувати якісні і дешеві ліки для населення України, проте це виявилось черговою корупційною оборудкою.

«За спиною міжнародних організацій стали великі транснаціональні шахраї, які у 2016 році забрали з державного бюджету 4 млрд грн. передплати, постачили лише 16% ліків з обмеженим терміном використання, тобто по суті, прострочені ліки», – обурилась Лідер фракція «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також пояснила, що великі світові фармацевтичні корпорації передають у збідніли африканські країни безкоштовно ліки, термін придатності яких вичерпується, а «українцям втридорога постачили прострочені ліки за гроші самих же українців».

Парламентарій наголосила, що натомість необхідно було здійснити принципово інші кроки в цій частині. Приміром, необхідно було би створити «потужну систему державного контролю, яка була би відокремлена від системи фінансування, щоб контролювати якість медичних послуг і ліків».