_APM5446

Не підтримаємо Якова Смолія на посаду голови НБУ

11:48 26.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що фракція «Батьківщина» не підтримає кандидатуру першого заступника голови НБУ Якова Смолія на посаду голови Національного банку України, оскільки він стане продовжувачем непрофесійної і злочинної фінансово-економічної політики Валерії Гонтаревої та чинного президента України Петра Порошенка.

«Фракція «Батьківщина» застерігає, щоб у жодному разі не були проголосовані спадкоємці Валерії Гонтаревої та кишенькові банкіри Петра Порошенка на пост голови НБУ. Я маю на увазі Якова Смолія. Адже це та людина, яка була спільником проведення нинішньої ганебної грошової політики», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

Політик звернула увагу парламенту і уряду на те, що зараз в країні прискорились інфляційні процеси і знецінення національної грошової одиниці, а «люди не можуть співставити свої доходи із стрімко зростаючими цінами в усіх сферах реалізації товарів і послуг».

«Це є наслідком абсолютно злочинної роботи НБУ», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також акцентувала, що сьогодні не достатньо звільнити Валерію Гонтареву, адже передусім вона має відзвітувати щодо результатів своєї роботи на посаді голови НБУ.

«Валерія Гонтарева має представити у Верховній Раді України звіт і відповісти на запитання, а також повинна бути створена ТСК, яка нарешті розбереться із тим, як Україну можна було довести до такого падіння економіки і такого рівня інфляції», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко додала, що у свою чергу фракція «Батьківщина» пропонує запровадити нову кредитно-грошову політику в Україні, яка «поставить на місце всі показники життя країни в економіці і соціальній галузі».

«Продовження нинішньої фінансово-грошової політики означатиме свідоме вбивство національної валюти. Тому нам не можна користуватись тими фінансовими і грошовими стратегіями, які руйнують нашу країну», – підсумувала вона.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів під час брифінгу щодо того, яку кандидатуру підтримає фракція «Батьківщина» на посаду голови НБУ, Юлія Тимошенко повідомила: «На посаді голови НБУ ми бачимо людину, яка не буде інтегрована у структуру НБУ, і яка не буде залучена до бізнес-імперії чинного президента».

«Відповідну кандидатуру внесе «Батьківщина» після консультацій із іншими фракціями парламенту. Головне, щоб на цю кандидатуру змогла покластись вся країна, і щоб новий голова НБУ зміг вивести країну із фінансового тупіку. Такі фахівці в Україні існують», – запевнила Юлія Тимошенко.