_APM8949

Необхідна політична воля для боротьби із корупцією

12:05 07.08.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що ситуація із корупцією на українській митниці є неприпустимою, адже позбавляє державний бюджет значних надходжень, але притягнути до відповідальності причетних до корупції осіб можливо лише за наявності політичної волі.

«Треба боротися не з абстрактною корупцією, а з конкретними корупціонерами. Корупція – не стихійне лихо. Корупцію роблять конкретні люди, прізвища яких відомі!» – впевнена політик.

За словами Юлії Тимошенко, для нинішньої влади корупція стала формою державного управління, саме тому для боротьби з корупцією і контрабандою «потрібна політична воля», та «бодай трохи гідності та поваги до власної країни». Парламентарій також навела приголомшливі підрахунки німецького видання Süddeutsche Zeitung, відповідно до яких Україна від контрабанди і корупції на митниці втрачає понад 5 млрд дол. щорічно.

«Це – неймовірна цифра! Більша за всі міжнародні кредити. Це не просто абстрактне число з дев’ятьма нулями. Це – ваші пенсії, зарплати, недобудовані лікарні та школи», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко підкреслила, що в умовах війни, яка триває сьогодні в Україні, контрабанду цілком можна прирівняти до військового злочину.

«Бо це є, по суті, мародерство і здирництво», – впевнена політик.

Парламентарій нагадала, що у 2005-му році, коли вона очолювала уряд, однією з найперших програм стала програма «Контрабанді – СТОП!», яка була ефективною і демонструвала якісні для країни результати.

«Ми зупинили контрабанду буквально в лічені дні. Кожна копійка з митниці йшла в бюджет», – сказала Юлія Тимошенко.