_APM0270

Необхідно розробити програму підтримки фермерства в Україні

23:06 22.12.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що сьогодні в країні не спрямовують жодних зусиль на розбудову фермерського укладу життя країни, що має стати прерогативним напрямком розвитку країни, а тому відразу після зміни нинішньої влади в Україні слід розробити потужну програму підтримки фермерства і запровадити всі необхідні механізми для розвитку аграріїв.

«Необхідно скасувати драконівські податки та запровадити єдиний податок на землю, також слід дати доступні довгострокові кредити під 3-5% щонайменше на 5-10 років», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер».

За словами парламентарія, також необхідно створити потужний фермерський рух та всі належні умови для розвитку аграрних підприємств, зокрема, створити необхідне законодавче поле для їх роботи, та головне – започаткувати і впровадити потужну програму підтримки фермерства.

«Як тільки влада зміниться, нам потрібно буде розробити потужну сільськогосподарську програму розвитку національного фермерства», – зауважила вона і пояснила, що в той час, коли в Україні існує 30 тис. фермерських господарств, у сусідній Польщі – понад 2,6 млн.

«Наше завдання – зробити не гірше, аніж у Польщі», – сказала політик.

Юлія Тимошенко також нагадала, що команда «Батьківщина» разом із представниками фермерських організацій напередодні добилися продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, чого вимагало українське суспільство.

«Розпродаж сільськогосподарської землі в Україні – це знищення останнього національного ресурсу, після якого уже не буде чим і як піднімати країну», – сказала політик.

У той же час Юлія Тимошенко пояснила, що ті селяни, які хочуть продати свої земельні паї, повинні отримати таке право, але слід запровадити такий механізм, щоб землю у людей могла придбати лише держава за ринковою ціною.