yulia-tymoshenko-ictv-1

Нова Конституція дасть українцям право реального управління країною

00:07 10.07.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що нині настав час для ухвалення нової Конституції України як принципово нового суспільного договору, який змінить правила і умови життя для кожного громадянина, відкривши можливість реально впливати на управління країною.

«Сьогодні слід думати про те, як змінити правила і умови нашого життя, і тому ми говоримо про нову Конституцію як новий суспільний договір між громадянами України. «Батьківщина» за ініціативи громадянського суспільства пропонує створити таку нову Конституцію як суспільний договір між людьми», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV.

За словами парламентарія, чинна Конституція 1996 року відіграла важливу роль у становленні незалежності країни, але кожен новий президент намагався «підлаштувати Конституцію під себе», в наслідок чого українці «отримали договір за спиною людей, де клани і політичні групи, які поставлені відповідними кланами – домовились між собою».

«Суспільство не має доступу до управління країною і власним життям. І виходить так, що народ є єдиним джерелом влади, але у реальному житті – це фасадний обман, за яким ховається влада зовсім інших людей», – обурилась парламентарій.

Юлія Тимошенко, говорячи про недосконалість чинної Конституції, зауважила, що гостра проблема полягає у відсутності реальних контролюючих органів, які нині де-факто підпорядковані президенту. Зокрема, не працюють належним чином суди, Контрольно-ревізійне управління, Рахункова палата Верховної Ради України, а також не функціонує механізм тимчасових слідчих комісій у парламенті.

«Поки ми не змінимо таку ситуацію і не змінимо місцями діючі особи – змін не відбудеться. Треба ухвалити нову Конституцію, де президент не буде мати абсолютну владу, а контролюючі органи і влада будуть суворо відмежовані», – наголосила політик.

«Слід створити незалежний від політичного класу орган громадянського суспільства – який буде призначати генерального прокурора, Рахункову палату, ЦВК, омбудсменів, і інші контролі органи, які повинні бути незалежними від президента. І друзів президента і його оточення має саджати за грати не президент, а незалежні слідчі контролюючі органи», – додала вона.