Нова Конституція і процедура імпічменту – українцям слід дати інструменти для впливу на владу

23:16 20.12.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що Україна потребує ухвалення нової Конституції України як принципово нового суспільного договору, який зруйнує монополію влади на управління країною і дозволить українцям реально впливати на політику держави. Серед іншого, важливо також надати українцям можливість реально застосовувати процедуру імпічменту президента.

«Коли новий президент прийде до влади, то у першу чергу слід ухвалити закон про імпічмент президента, щоб існував хоч якийсь інструмент для усунення від влади абсолютно збанкрутілого президента. Країні потрібен підконтрольний президент, якого можна притягнути до відповідальності. Те саме стосується парламенту», – сказала Юлія Тимошенко у ток-шоу «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

Політик нагадала, що відповідно до Конституції України, український народ – єдине джерело влади, але насправді це є обманом, адже «людина може лише раз на 5 років застосувати своє право для обрання президента, а потім жодним чином не може вплинути на нього».

«У нинішній Конституції України закріплено монополію влади в руках однієї людини і купки людей навколо. І людина, яку українці привели через президентські вибори, по суті наступає на ваш маленький голос. Це треба змінити», – зауважила парламентарій.

Голова фракції «Батьківщина» акцентувала, що необхідно зробити так, щоб відбулась по суті демонополізація влади, адже «коли одна людина на посту президента може або управлятись ззовні, або кланами, та ухвалювати рішення проти українців, то це – кінець демократичній країні».

Саме тому, за словами Юлії Тимошенко, щойно новий президент прийде до влади в Україні, він повинен, по-перше, припинити війну в Україні, по-друге, навести лад у всіх галузях життя країни, та, по-третє, побудувати систему, в якій люди між виборами матимуть можливість впливати на владу. Саме тому необхідно ухвалити нову Конституцію, яка дасть можливість «обирати підконтрольну владу між виборами, і яка дасть виборчу систему, що забезпечить чесний вибір».

«Треба, щоб існували не нав’язані кимось правила, а люди створили новий суспільний договір, і тоді можна буде управляти владою у будь-який момент, щоб подолати монополію, корупцію, продажних політиків і кланову систему», – пояснила Лідер Партії ВО «Батьківщина».

За словами політика, і президентська, і парламентська форми правління успішно працюють у низці країн світу, але для України важливо правильно виробити баланс і побудувати так систему, щоб «і при президентській, і при парламентській системі управління ніхто не міг знущатись над людьми, перекреслювати майбутнє наших дітей, робити судову систему своєю приватною власністю».