Нова Конституція України стане втіленням Суспільного договору на нинішньому історичному етапі

11:35 14.01.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що новий Суспільний договір має стати певною глобальною стратегією чи то «технічним завданням» для політиків, в той час як в наш час українські політики мають втілити погоджений громадянським суспільством новий Суспільний договір у вигляді нової Конституції України на даному історичному етапі з можливістю її доопрацювання чи то зміни у майбутньому в межах визначеного громадськістю відповідним Суспільним договором.

«Новий Суспільний договір – це стратегія на сотні років, а ми як політики беремо частину, яку можемо політично підняти на цей період, і втілюємо Суспільний договір у вигляді нової Конституції України на даному історичному етапі. Саме тому пропозиція полягає у тому, щоб при збереженні цілісності процесу, розділити формування нового Суспільного договору і нової Конституції України», – сказала Юлія Тимошенко під час засідання Національної платформи №1: новий Суспільний договір, в роботі якої беруть участь сотні експертів-конституціоналістів, науковців, представників громадянського суспільства, які працювали над концептами нового Суспільного договору та нової Конституції.

_APM7752

За поясненням політика, сьогодні велика активна частина громадянського суспільства продовжує бачити новий Суспільний договір як окремий від Конституції документ, напрацьований окремо від політиків, і пропонує сформувати політикам «технічне завдання на декілька поколінь як певну директиву чи стратегію, яка буде працювати і задавати курс».

«А ми як політики будемо разом із фахівцями і експертами працювати над проектом нової Конституції України, яка буде так само новим Суспільним договором – але конкретним Суспільним договором у конкретних часових і історичних обставинах», – наголосила парламентарій.

Водночас, якщо у майбутньому українське суспільство матиме потребу розробити більш досконалу Конституцію України, тоді «прийдешні покоління на базі директив громадянського суспільства, сформованих в межах Суспільного договору, будуть готувати нову Конституцію».

«Саме тому команда «Батьківщини», підтримуючи роботу громадянського суспільства щодо створення нового Суспільного договору – буде повністю співпрацювати із ним, і всі можливості спрямовувати на розуміння суспільством відповідних підходів. Але водночас ми починаємо разом із вами як експертами остаточно закріплювати концепцію нової Конституції і розробляти проект нової Конституції України як нового Суспільного договору між людьми», – наголосила Юлія Тимошенко під час засідання експертів Національної платформи №1.

Також політик акцентувала, що особливу увагу слід приділити розробці легітимної процедури для ухвалення і втілення у життя нової Конституції України на Всеукраїнському референдумі, що має відбутись виключно за участі народу України.

«Нам потрібно обрати реалістичну для конкретних історичних умов процедуру ухвалення нової Конституції України, яка буде з одного боку легітимною, а з іншого боку – реально можливою для здійснення. І тому необхідно виписати відповідну процедуру – в тому числі в межах повноважень ЦВК, КСУ, Венеціанської комісії. І ми потребуємо вироблення креативного підходу і об’єднання усіх зусиль», – впевнена Юлія Тимошенко.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також наголосила, що вже 19 січня команда громадянського суспільства вийде із проектом нового Суспільного договору, і на базі вікі-режиму розпочнеться процес обговорення і оброблення пропозицій до нового Суспільного договору широким колом громадян.

«На кінець президентської виборчої кампанії кандидати в президенти отримають технічне завдання від громадянського суспільства», – пояснила політик.