_APM5024

Нова Конституція від влади – це закріплення олігархії і федералізація України

16:50 26.06.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що нинішня влада готує новий проект Конституції України з тим, щоб закріпити авторитарні владні повноваження і відкрити шлях до федералізації України.

«Нова Конституція України матиме на меті закріпити олігархію. У рамках реформи парламенту у нижній палаті будуть присутні партії за партійними списками, але вони безправними і працювати у повному хаосі, а у верхній палаті будуть представлені сенатори, які будуть представлені олігархами і їх прихильниками», – сказала Юлія Тимошенко журналістам під час прес-конференції у Львові.

За словами політика, також нова Конституція України передбачатиме федералізацію України, що є вкрай неприпустимим.

«Вони хочуть започаткувати федералізацію України, представивши її як децентралізацію. І таким чином – будуть виконані ультиматуми, які ставить перед нами країна-окупант», – застерегла Лідер Партії ВО «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також застерегла, що система правосуддя залишиться узурпованою.

«Це є недопустимим, адже ті, хто виграє політично вибори, буде керувати правосуддям», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко повідомила, що влада має намір представити новий проект Конституції у контексті необхідності зняття недоторканності народних депутатів і зменшення їх представництва у Верховній Раді України.

«Хоча насправді, мова іде про посилення і збереження влади будь-якою ціною. Тобто, шляхом маніпуляції Конституцією влада має на меті зберегти владу кланів», – сказала вона.

Юлія Тимошенко сказала, що за її інформацією влада «для самозбереження і проти ризику усунення з боку суспільства» проводить переговори щодо об’єднання на базі «Блоку Петра Порошенка», «Народного Фронту», «Нашого краю», «Аграрної партії» та за участі Володимира Гройсмана, а аткож стоїть питання щодо реформування Конституції України.

«Це той комплекс, який сьогодні Порошенко хоче об’єднати і вийти із новою Конституцією України, як вони кажуть – із парламентською формою правління.
Насправді, це Конституція, яка не буде робити Україну сильною, не буде залучати суспільство до управління життям, не буде надавати людям додаткових прав, впливу і контролю за владою, а також не буде створювати сильного правосуддя», – перерахувала політик.

Юлія Тимошенко повідомила, що ВО «Батьківщина» буде протистояти таким намірам влади, і буде підтримувати нову Конституцію України, яка матиме на меті посилення впливу контролю суспільства на процеси у державі.

«Україні потрібна нова Конституція. Але не можна підробляти Конституцію під бажання і амбіції окремих керівників країни. А тому слід нарешті представити нову Конституцію України, яка буде зроблена не політиками, а суспільством і конституціоналістами для розквіту і становлення країни», – пояснила політик.